HomeAchtergrondHeerlijke Mollema-verhalen: 'Dan deed hij expres die muts niet goed op zijn...

Heerlijke Mollema-verhalen: ‘Dan deed hij expres die muts niet goed op zijn hoofd om die gasten te irriteren’

Dat Bauke Mollema een onverstoorbare renner is, mag geen geheim meer zijn. Thijs Zonneveld vergeleek hem in de podcast In het Wiel zelfs met de misschien wel meest onverstoorbare coureur uit het peloton ooit: Oscar Freire.

Theo Bos, analist en voormalig-ploeggenoot van Mollema, steekt van wal. “Bij Rabobank gingen we in de winter naar Mojacar. Daar was het soms echt fris. We kregen van de ploeg van die fleecemutsen, die je na de koers op kon doen. Maar Bauke vond het zo'n fijne muts dat hij ermee trainde. Omdat we ook een helm moeten dragen, ging die boven op de muts. Alleen zaten die bandjes best strak en dan kwam het over een oog. Dat zag er niet gesoigneerd uit en er zijn gasten die dat heel belangrijk vinden. Sommige renners irriteerden zich daaraan en ik dacht altijd dat hij dat dan expres deed om die gasten te irriteren.”

Thijs Zonneveld haakt daarop in. “Mollema is een soort Freire. Iedere ex-ploeggenoot heeft wel een Mollema-verhaal. Bij Rabobank hadden ze in het begin een soort Mollema-dienst. Dan moesten ze op het vliegveld overstappen en ging Bauke ergens liggen tukken. Iemand was dan aangewezen om Bauke zijn vlucht te laten halen. Een kwartier overstappen, Bauke meteen slapen. Sebastian Langeveld kan daar smakelijk over vertellen. Het was dan zo van: nee, waar is Bauke?”

Mollema tijdens zijn heerlijke solo, met helm precies goed op het hoofd..

“Of dat ze eens moesten vertrekken voor een koers”, gaat Zonneveld verder met het vertellen van anekdotes. “Iedereen zijn spullen klaarmaken, maar Bauke was alvast naar de start gegaan. Was ineens volgens mij Dennis van Winden zijn fiets kwijt. Die zag zijn fiets niet, maar wel die van Bauke. Iedereen in paniek natuurlijk. Bleek Bauke op de fiets van Dennis te zijn vertrokken. Het zadel stond drie centimeter hoger, maar hij had helemaal niet gemerkt.”

Beeld: Cor Vos

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

Veelbesproken Roglic kopman Jumbo-Visma in Giro dell’Emilia

De Sloveen zou weg mogen bij Jumbo-Visma en ploegen als INEOS Grenadiers, Movistar en...

📸 Ontwerper maakt alvast nieuwe shirtjes voor fusieploeg Jumbo-Visma en Soudal Quick-Step

We hebben al veel vaker aandacht besteed aan het Instagram-account van designer Stijn Dossche,...

Politie Noord-Nederland stopt met begeleiding wielerkoersen: ‘Hierdoor kunnen we in 2024 geen wedstrijden meer organiseren’

In Nederland moeten al steeds meer wielerwedstrijden worden afgelast vanwege het gebrek aan politie-inzet...

‘Amazon wordt co-sponsor van fusieploeg Jumbo-Visma en Soudal Quick-Step’

Wie dacht dat de fusiesoap haar hoogtepunt al heeft bereikt, heeft het mis. Het...

Meer zoals dit

🎥 Opgelet, wegenwerken aan de gang! Renners moeten tijdens CRO Race slalommen tussen palen

Bizarre toestanden tijdens de derde etappe van de CRO Race, ook wel de Ronde...

Rui Costa over maatje Remco Evenepoel: ‘Hij probeert te veranderen wat genetisch verkeerd is’

Remco Evenepoel heeft het tijdens de voorbije Ronde van Spanje niet kunnen waarmaken tegen...

Wegkapitein Stuyven over opofferen De Lie voor Van Aert op EK: ‘Voor Arnaud had de meet óók 100 meter verder gelegen’

Op de VAM-berg leverde De Lie een indrukwekkende lead-out voor Van Aert. De jongeling...