HomeAchtergrondParkoersbouwer Tour de France hint op gravelritten in Tour de France: 'Denk...

Parkoersbouwer Tour de France hint op gravelritten in Tour de France: ‘Denk dat het niet lang zal duren voor ze erin zitten’ 

En hij heeft ook al mooie gravelstroken gevonden!

Oud-wielrenner is jarenlang de parkoersbouwer van de Tour de France. Een baan zoals bondscoach van het Nederlands Elftal, want iedereen heeft wel wat op je werk aan te merken. In een interview met het Franse Sans Filtre praat de Fransman over z'n werk en komt hij ook te spreken over gravelstroken in de Tour.

De eerste vrouweneditie van de Tour kent al een gravelrit en in 2018 maakte de Tour voor mannen in de achttiende rit een heel klein uitstapje naar een onverhard gedeelte na een klim (zie foto Tom Dumoulin).

Het smaakt wat Gouvenou betreft naar meer, zo zegt hij. “We hebben ons natuurlijk al afgevraagd of we dit soort paden wel of niet op de Tour de France moesten leggen. Het is al lang een dilemma bij ons. De vrouwen zijn nu de pioniers. Ik denk dat het niet lang zal duren voordat ook de mannen zo'n rit krijgen.”

Sterker nog, Gouvenou is al op gravel-expeditie geweest, zo blijkt uit zijn woorden. “Ten zuiden van Troyes is alles wat je nodig hebt. Maar het is een hele operatie, waarbij je rekening moet houden met zoveel dingen. Gemeentes, andere wedstrijden. Maar het voegt wat toe, dus we zijn er klaar voor.”

Op de hoogte blijven van al het wielernieuws, de achtergronden en de randzaken van het peloton? Volg ons op Facebook, Instagram of Twitter!

Daarnaast zijn we natuurlijk ook in geprinte versie te vinden in de kiosk, met veel uitgebreidere verhalen om heerlijk op de bank te lezen in de loze uurtjes van de koers.

Beeld: Cor Vos

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

Israel-Premier Tech neemt maatregelen, renners en staf in neutrale outfit

Helaas laat de oorlog in Gaza naar aanleiding van de terroristische aanvallen van Hamas...

Dit Instagram-account maakt de mooiste (en herkenbare) sarcastische wielergrappen

Wielrennen is natuurlijk serieuze topsport, maar het is ook vooral een eigen biotoop. Een...

📸 Evenepoel en Van der Poel samen op pad langs de Spaanse kust

De wereldkampioen en de Belgische kampioen vertoeven al enkele weken aan de Spaanse kust,...

Column | End of an era: de bruine broek is niet meer (en dat doet stiekem pijn)

Ik heb de blues. De bruinebroekenblues. Het nieuws sloeg in als een bom bij...

Meer zoals dit

Van Baarle gelooft in klassementsambities Van Aert: ‘Hij heeft een heel grote motor’

Na jarenlang geknecht te hebben in de Tour, mag Wout van Aert volgend jaar...

📸 Van Aert voor het eerst terug op de crossfiets, Iserbyt ziet de bui al hangen

Eli Iserbyt, Thibau Nys & co zijn gewaarschuwd: binnenkort duiken de grote jongens terug...

Thibau Nys kreeg in Dublin te kampen met rugpijn: ‘Maar nu terug onder controle’

Na een razend seizoensbegin, zit Thibau Nys al enkele weken in een dipje. Zijn...