HomeNieuwsZieke Wout van Aert waarschijnlijk niet in Ronde van Vlaanderen: 'Als hij...

Zieke Wout van Aert waarschijnlijk niet in Ronde van Vlaanderen: ‘Als hij zich zondagochtend fit voelt rijdt-ie, maar die kans is klein’ 

Heel slecht nieuws voor Jumbo-Visma (en alle wielerliefhebbers)!

Een nationale Vlaamse ramp, zo kun je het wel noemen – en ook een ramp voor Jumbo-Visma: Wout van Aert is ziek geworden en hoogst onzeker voor de Ronde van Vlaanderen van zondag. Het peloton wordt al geruime tijd geplaagd door een ziektegolf en nu is dus ook de Belgische kampioen daar slachtoffer van geworden.

Jumbo-Visma laat in een tweet weten dat Wout van Aert zich 'niet goed voelt' en daarom de verkenning van het parkoers die voor vandaag op het programma stond, laat schieten. Ze melden ook dat deelname aan de Hoogmis onwaarschijnlijk is.

Ploegleider Grischa Nierman ging er voor die verkenning nog wat dieper op in. “Hij voelt zich niet lekker, dus hij blijft thuis. Als-ie niet mee kan doen, zou dat uiteraard een enorme tegenslag voor ons zijn. Het kan zijn dat hij zich zondagochtend alsnog fit voelt en dan rijdt-ie, maar die kans is klein. Waarschijnlijk weten we morgen al meer.”

Vermoedelijk maakt Jumbo-Visma dit nieuws nu al bekend, omdat het op zou vallen als Van Aert er niet bij zou zijn in de verkenning van de Ronde van Vlaanderen. Hoewel ze dus nog niet officieel weten of hij er wel of niet bij is, spelen ze open kaart.

Beeld: Cor Vos

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

Wielrennen op tv: de Dauphiné en koersen in de lage landen deze week!

Het wielercircus dender weer in volle vaart door. Deze week staan er een aantal...

🎥 Zo ziet kou lijden eruit! Mannen van Tour de Tietema trillend als een rietje tijdens The Ride

Bas Tietema zelf rijdt inmiddels in de profploeg van Tour de Tietema, maar zijn...

In het zicht van de haven gestrande Rune Herregodts: ‘Reed Vingegaard achter me? Oh, f*ck!’

We wilden hem met z'n allen wel naar de overwinning schreeuwen voor de tv....

Jan Bakelants over zijn Unbound Gravel: ‘Het was net een cursus pottenbakken, ben onderweg in koelbox met ijs gaan zitten’

We belichtten al de avonturen van Thijs Zonneveld (dat liep op z'n zachtst gezegd...

Meer zoals dit

ASO voert tijdens Tour heel wat coronamaatregelen terug in (en dat is vooral slecht nieuws voor de fans)

Het peloton is nog lang niet verlost van het coronavirus. Dat werd duidelijk in...

Christophe Laporte wint openingsetappe Dauphiné, vluchter Herregodts 10 meter voor finish ingerekend

In de Franse Ardèche ging vandaag het Critérium de Dauphiné van start. Toppers als...

Toon Aerts doet emotionele oproep na positieve test Bossuyt: ‘De dagen tikken traag weg, vind steun op school waar ik ben gaan lesgeven’

Dat zorgt ervoor dat Toon Aerts zich genoodzaakt voelt om te reageren, want hij...