HomeAchtergrondPatrick Lefevere: 'Ik zeg het niet graag, maar binnen onze ploeg is...

Patrick Lefevere: ‘Ik zeg het niet graag, maar binnen onze ploeg is Iljo Keisse op dit moment ook bezig aan het jaar te veel’

Patrick Lefevere neemt nooit een blad voor de mond. In zijn column gaf hij onder meer zijn mening over Iljo Keisse en de contractverlenging van Bauke Mollema tot en met 2026.

De manager van Quick-Step Alpha Vinyl begon in zijn column in Het Nieuwsblad over Davide Rebellin. Waar de Italiaan onder wielerfans lof oogst dat hij op zijn leeftijd nog steeds presteert, daar gaat Lefevere daar niet in mee. De excentrieke ploegbaas staat er dan ook om bekend dat hij oudere renners weigert langere contracten te geven.

Hij wil koste wat het kost voorkomen dat renners een jaar te lang doorgaan. Toch is er volgens hem één iemand in zijn ploeg die dat momenteel wel doet: Iljo Keisse. “Ik zeg het niet graag, maar binnen onze ploeg is Iljo Keisse op dit moment ook bezig aan het jaar te veel. Fysiek is het op, zijn rug is helemaal kapot. Hij kan nog op kop rijden, maar niet meer zoals vroeger. In de Ronde van Hongarije wonnen we twee ritten, maar Iljo had het daar ook moeilijk.”

“Ik heb hem daar ook op aangesproken: 'Iljo, je wil volgend jaar ploegleider zijn, maar dan verwacht ik dat je dat nu al bent op de fiets. Maar in plaats van de lijnen uit te zetten, doe je het omgekeerde. Je stopt je weg in de koers.' Ik begrijp dat het lastig is om ‘baas’ te spelen als je fysiek aan het zwemmen bent, maar niemand gaat hem daar op pakken. Daarvoor geniet hij te veel respect.”

Vervolgens geeft Lefevere zijn mening over de contractverlenging van Bauke Mollema, die afgelopen week een contract tekende tot en met 2026. “Goed voor hem, maar ik zou het niet doen. Een coureur die het einde in zicht heeft, gaat bewust of onbewust stoom aflaten. Mijn advies: als je die dadendrang kwijtspeelt, is het tijd om te stoppen.”

Beeld: Cor Vos

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

Van de vuistslag op Merckx tot Opi & Omi: dit waren de slechtste Tour de France-supporters ooit

De vuistslag van Eddy Merckx In 1975 jaagt Eddy Merckx op zijn zesde eindzege in...

De strijd om groen: Keizer Sagan tegen Koning Van Aert

Als de sprint in Sonderborg een voorproefje was, dan mogen we ons de komende...

Wout van Aert rijdt in dienst over kasseien: ‘We gaan de gele trui niet verdedigen’

Jonas Vingegaard liet na de derde etappe al aan Deense media weten dat Wout...

Column | Leuk zo’n Tourstart in Denemarken, maar zo’n vroege rustdag is de hel!

Normaal gesproken zijn rustdagen in de Tour al een kwelling waarbij het beklimmen van...

Meer zoals dit

De strijd om groen: Keizer Sagan tegen Koning Van Aert

Als de sprint in Sonderborg een voorproefje was, dan mogen we ons de komende...

Bakelants stelt vragen bij lead-out Van der Poel: ‘Ik denk dat Mathieu te sterk is voor een goede lead-out’

  In de derde etappe kwam Mathieu van der Poel op drie kilometer van de...

Tour | Groenewegen weet met ultieme jump Wout van Aert te verslaan

Vroeg in de rit ontstond een kopgroep. Aangezien het geheid in een sprint zou...