HomeNieuwsAnnemiek van Vleuten stopt ermee na 2023

Annemiek van Vleuten stopt ermee na 2023

Annemiek van Vleuten rijdt volgend seizoen haar laatste jaar. Dat maakt haar ploeg Movistar, waar ze haar contract verlengd met een jaar, bekend op sociale media.

Het is bekend dat de Nederlandse er niet zo van hield dat er gespeculeerd werd over haar toekomst. Dus heeft ze nu uitsluitsel gegeven. Van Vleuten verlengt haar contract bij Movistar met een jaar, maar zal daarna haar fiets aan de wilgen hangen. Dat zal rust geven voor de komende weken, waar Van Vleuten zowel in de Giro Rosa als de Tour de France voor vrouwen voor de eindzege gaat.

“Ik ben nog steeds heel gemotiveerd, maar er komt een moment dat ik moet stoppen”, vertelt ze op sociale media. “Ik wil stoppen op mijn hoogste niveau en dat ik nog steeds mee kan doen vooraan. Winnen geeft me geen energie, maar mezelf verbeteren wel. Zowel fysiek als mentaal, maar er komt een moment dat je op zoek moet naar nieuwe uitdagingen in het leven.”

Haar keuze om er een jaar aan te plakken bij Movistar was geen moeilijke. “We ontwikkelen ons met de ploeg en het zou droevig zijn om halfweg die ontwikkeling niet meer mee te maken.”

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

Tiesj Benoot kijkt met open mond naar Vingegaard: ‘Niet omdat Pogacar hier niet is dat er geen goede renners zijn’

Op het laatste klimmetje van de vijfde etappe in de Dauphiné viel Carapaz aan,...

Jasper Philipsen gaat voor het groen in de Tour: ‘Ik heb de afgelopen maanden alleen maar bergen gezien’

Jasper Philipsen reed een prima voorjaar waarin hij vooral liet zien veel meer te...

Gravelen kan ook zijn: uitkijken voor overstekende krokodillen!

Gravelen is niet meer weg te denken uit de fietscultuur en heeft zich definitief...

Meer zoals dit

Tiesj Benoot kijkt met open mond naar Vingegaard: ‘Niet omdat Pogacar hier niet is dat er geen goede renners zijn’

Op het laatste klimmetje van de vijfde etappe in de Dauphiné viel Carapaz aan,...

Quintana zoekt nog steeds team, maar mag straks (eenmalig) terug rugnummer opspelden

Het is al een tijdje stil rond Nairo Quintana. De Colombiaanse klimmer werd vorig...

Jonas Vingegaard soleert naar ritzege én geel in heuvelachtige vijfde etappe Dauphiné

Vandaag mochten de klimmers voor het eerst in deze Dauphiné aan de bak. Het...