Gisteravond maakte de RCS, de organisator van de Giro, het parkoers bekend van de Ronde van Italië die van 6 tot en met 28 mei op het programma staat. Tussen de start in Costa dei Trabocchi en finish in Rome krijgen de renners drie tijdritten voor de kiezen en is de slotweek naar goed gebruik loodzwaar.
Met de drie tijdritten lijkt deze Giro gemaakt voor Remco Evenepoel, maar het is nog niet zeker of de wereldkampioen ook aan het vertrek staat. Het gehele parkoers van deze Giro werd op Twitter geduid door wielertwitteraar en maker van de podcast Lantern Rouge Benji Naesen. Dit is zijn mening over de 21 etappes.
Stage 5-8 continue with opportunities for sprinters, combined with the first mountain-top finish, Campo Imperatore on Stage 7. 💥
Day for the puncheurs or breakaway on Stage 8. ⤵️ pic.twitter.com/SaDwdHNg27
— Benji Naesen (@BenjiNaesen) October 17, 2022
Stage 13-16? 2 x 5-star stage! 🌟🌟🌟🌟🌟
Crans-Montana on Stage 13, Monte Bondone on Stage 16 are going to be decisive mountain stages in the #Giro. 🔥
Stage 15 looks like a generic breakaway stage. ⤵️ pic.twitter.com/Ahl6N2ZRik
— Benji Naesen (@BenjiNaesen) October 17, 2022
Stage 18 to 20 is where the #Giro will be decided! 💥
I’ll be sleeping until the last 5 KMs on Stage 17. 😴
I sincerely hope the Tre Cime di Lavaredo stage has no weather-related climb cancelations. 🙏 pic.twitter.com/wJb78Nc70v
— Benji Naesen (@BenjiNaesen) October 17, 2022
Met name de ritten met aankomst op Crans Montana (etappe 13) en de rit over de gevreesde Passo Giau (ook bij wielertoeristen die de Maratona dles Dolomites al eens reden..) met aankomst op de Tre Cime di Laveredo (etappe 19) zijn superzwaar. Daarnaast is er op de voorlaatste dag nog een klimtijdrit op een berg met percentages tot 22 procent. In totaal zitten er 70 kilometer tegen de klok in deze Giro.
I don’t think I need a math degree to decide whether riders should do a bike change on the mountain ITT in the 2023 #Giro.
I bet Tom Dumoulin would still choose a TT bike on the 22% max gradients of the Monte Lussari. 😅🔥 pic.twitter.com/bjEKyB0cR7
— Benji Naesen (@BenjiNaesen) October 17, 2022
Zoal ieder jaar lees je vanaf eind april alles over deze Giro in de Giro-special van ons magazine. Daarin lees je tegen die tijd veel uitgebreidere beschrijvingen van de etappes en zetten we alle kanshebbers op een rijtje, met uiteraard ook de nodige interviews.