HomeNieuwsMettepenningen neemt geen blad voor mond: 'Ik heb nog maar weinig jongeren...

Mettepenningen neemt geen blad voor mond: ‘Ik heb nog maar weinig jongeren gezien die bij Sven zijn verbeterd’

Jurgen Mettepenningen van Pauwels Sauzen-Bingoal windt er over het algemeen geen doekjes om. Ook niet over de eerste weken van het seizoen.

Door de overmacht van Fem van Empel en Eli Iserbyt rijgt de ploeg van manager Jurgen Mettepenningen de zeges aaneen. En dat wil hij weten ook. “Als je naar zijn resultaten kijkt, hoop ik dat Sven Nys (van Baloise Trek Lions, red.) minder budget heeft”, vertelt hij in gesprek met De Morgen. “Anders zou ik als sponsor niet blij zijn. In onze ploeg zit veel koerskennis: Betsema, Van Empel, Kamp, Ronhaar, wij hebben ze ontdekt en geschoold. Toen Iserbyt van de ploeg van Sven overkwam naar de onze, geloofde niemand in hem.”

Mettepenningen gaat nog verder met zijn tirade over de tweevoudig-wereldkampioen cross. “Het is niet omdat je elke week in een tv-studio zit en daar grote verhalen verkondigt, dat je koerskennis hebt. Wij sporen talent op en maken ze beter. Mocht Pim Ronhaar bij ons zijn gebleven, stond hij na al verder. Ik heb nog maar weinig jongeren gezien die bij Sven zijn verbeterd. Ja, Thibau is top. Misschien haalt hij binnen enkele jaren het niveau van Iserbyt, maar zijn toekomst ligt meer op de weg dan in het veld.”

Het gaat niet alleen om de talentenontwikkeling bij Baloise Trek Lions, maar ook om het menselijke aspect, vertelt Mettepenningen. “Hoe gaat het nog met Toon Aerts? Denise Betsema had een gelijkaardig probleem, maar ik heb haar niet laten vallen en ben haar blijven betalen, ondanks moeilijke omstandigheden. Terwijl Aerts toch het uithangbord van die ploeg was.”

Tot slot kan hij het ook niet laten om nog een steekje uit te delen wat betreft de resultaten van de eerste weken van het seizoen. “Voor de cross is het goed dat Sweeck weg is bij ons. Of ik had al elk weekend 1, 2 en 3 gehad. De cross zou eentonig zijn als Sweeck nog bij ons had gereden. Ik ben blij voor hem en het is ook beter voor onze ploeg. De klik was er niet.”

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

Sonny Colbrell blikt jaar na dato terug op hartstilstand in Ronde van Catalonië: ‘Vandaag is mijn tweede verjaardag’

Het was gisteren precies een jaar geleden dat de wielerwereld werd opgeschud door de...

Ciccone klopt Roglic en Evenepoel op monsterlijke slotklim in tweede rit Ronde van Catalonië

In de tweede etappe van de Ronde van Catalonië stond een flinke bergrit op...

4 Fransen fietsen met dinosaurus van 1024(!) kilometer grootste Strava-kunstwerk ooit

'Strava-art' is al jaren erg populairder onder fanatieke wielrenners en heeft al heel veel...

PROFITEER van een helePoel korting na Milaan-Sanremo!

Ook zo genoten van Mathieu van der Poels solo in Milaan-Sanremo? Wij wel! Daarom...

Meer zoals dit

Ciccone klopt Roglic en Evenepoel op monsterlijke slotklim in tweede rit Ronde van Catalonië

In de tweede etappe van de Ronde van Catalonië stond een flinke bergrit op...

Drukke week Jumbo-Visma: naast Catalonië en Belgische koersen rijdt de ploeg óók in Italië en eigen land

Maandag is de Ronde van Catalonië begonnen en dat was meteen succesvol voor Jumbo-Visma,...

Trainingsmakker Wout van Aert: ‘Hij heeft voor mij nog niet zijn beste niveau, heeft nog een zwoegende stijl’

Op de Poggio had hij het vrij moeilijk toen Tadej Pogacar aanging. Dat gaatje...