HomeMagazineTrainer over Jumbo-Visma's toptalent Archie Ryan: 'Het is goed dat hij nog...

Trainer over Jumbo-Visma’s toptalent Archie Ryan: ‘Het is goed dat hij nog een jaar belofte blijft’

Archie Ryan klopte in 2022 flink op de deur bij Team Jumbo-Visma. Hij had allang prof kunnen worden, maar blijft nog bij de opleidingsploeg.

Sierk-Jan de Haan is trainer van het Ierse talent. Ryan wist bij de profs al een rit te winnen in de Ronde van Slowakije en in de Tour de l’Avenir eindigde hij als vierde in het eindklassement. Hij was bergop een van de renners die eindwinnaar Cian Uijtdebroeks het vuur aan de schenen wisten te leggen.

Ryan had een contract kunnen tekenen bij Team DSM en Trek-Segafredo, maar legde die aanbiedingen naast zich neer. Bij Team Jumbo-Visma was er nog geen plek voor Ryan in de profploeg. “Hij wil graag bij ons blijven, omdat hij weet dat hij bij Jumbo-Visma kan doorgroeien”, vertelt trainer De Haan tegen Wieler Revue. “Het is juist goed dat hij nog een jaar belofte blijft en we volgen zijn ontwikkeling uiteraard op de voet. Dan zien we vanzelf wat gebeurt richting de profploeg.”

Samen met onder andere Loe van Belle geldt de Ierse klimmer als een van de sterren van de volgende generatie. “We wisten dat dit erin zat. In 2020 hebben we hem gehaald vanwege zijn fysieke kwaliteiten en specialiteit: klimmen. Hij is een lichte jongen, maar kan desondanks enorme wattages wegtrappen. Hij is fysiek veel beter geworden dit jaar nadat hij vorig jaar problemen heeft gehad met zijn kruisband.”

“Sinds dit jaar is hij belastbaarder en laat hij zien hoeveel potentie hij heeft. Zijn status is nog niet veranderd, maar als ploeg zijn we specifiek met hem bezig. Ook als persoon is hij een goede gast. Hij is enthousiast, een teamplayer en toegewijd. Zo is hij vaak in Nederland in ons teamhuis in Sittard om te trainen, terwijl zijn thuis in Dublin bij zijn ouders is.”

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

Verdwijnt Jumbo uit de wielersport? Supermarktketen heroverweegt sponsoring

Hangen er donkere wolken boven de wieler- (en -schaats)ploeg van Jumbo-Visma? Het zou zomaar...

Van Baarle past voor Dwars door Vlaanderen na val in E3: ‘Kans dat hij Ronde niet haalt’

Er heerst wat ongerustheid bij Jumbo-Visma omtrent de blessures van Dylan van Baarle. Tijdens...

Satirische programma De Ideale Wereld lacht met slotkilometer Gent-Wevelgem

Over de bizarre slotkilometer in Gent-Wevelgem, waarbij Wout van Aert de zege weggaf aan...

Johan Museeuw overwoog zelfmoord tijdens diep dal: ‘Stond met mijn auto voor het kanaal’

In een uitgebreid interview met het Vlaamse tijdschrift Humo vertelt de Belgische wielerlegende Johan...

Meer zoals dit

Interview | Mathieu Heijboer over Roglic: ‘We hielden er rekening mee dat het opbouwproces een stuk langzamer zou gaan’

De Sloveen domineerde de Tirreno-Adriatico met drie ritzeges en de eindoverwinning. In de Ronde...

Wout van Aert: ‘Ik zit niet boven op de apenrots, zo werkt dat niet in onze ploeg’

Dylan van Baarle won al Omloop Het Nieuwsblad, Tiesj Benoot zegevierde in Kuurne-Brussel-Kuurne. Jumbo-Visma...

PROFITEER van een helePoel korting na Milaan-Sanremo!

Ook zo genoten van Mathieu van der Poels solo in Milaan-Sanremo? Wij wel! Daarom...