HomeNieuwsArthur van Dongen verwacht veel van samenwerking met Van Baarle: 'Iemand die...

Arthur van Dongen verwacht veel van samenwerking met Van Baarle: ‘Iemand die ook qua mentaliteit héél goed bij ons past’

Bij Team Jumbo-Visma zijn ze voor volgend jaar wéér iets beter geworden. Arthur van Dongen over de samenstelling van de selectie.

De ploegleider van de Nederlandse topploeg deed zijn verhaal in de podcast De Cross. Hij ging onder meer dieper in op de aankopen voor 2023. “Persoonlijk vind ik het fantastisch dat ik met Dylan van Baarle en Wilco Kelderman mag werken. Met hen heb ik vroeger al gewerkt bij de opleidingsploeg van Rabobank. Met Wilco later ook nog bij Team Sunweb. Fantastisch dat ze de ploeg komen versterken.”

Van Baarle vertelde in Wieler Revue onlangs dat hij bij Team Jumbo-Visma verwacht nóg beter te worden dan hij al was bij INEOS Grenadiers. Van Dongen: “Een fantastische renner natuurlijk. Iemand met een enorme motor en ook iemand die qua mentaliteit heel goed in onze ploeg gaat passen. Een extra troefkaart in het voorjaar, maar ook in grote rondes zal hij een absolute meerwaarde zijn.”

Verder gaat Van Dongen dieper in op de status van Sam Oomen, die bij Team Jumbo-Visma nog niet al zijn kunsten heeft kunnen tonen. “Maar Sam heeft dit jaar echt een stap gezet ten opzichte van vorig jaar. Hij heeft in de Giro veel gesukkeld met zijn maag en darmen. En in de Vuelta heeft hij last ondervonden van een val in Polen. Het heeft hem niet meegezeten dit jaar, maar we hebben het laatste van Sam zeker nog niet gezien.”

Met Mike Teunissen, David Dekker en Pascal Eenkhoorn vertrekken ook drie Nederlanders bij Team Jumbo-Visma. “Voor bepaalde renners is het ook goed een switch te maken. Dat gebeurt ook in goed overleg met ons. Er wordt aan renners gevraagd wat ze willen met hun loopbaan en dan is het de vraag of dat haalbaar is binnen onze ploeg. De plaatsjes voor de grote rondes zullen immers heel duur zijn.”

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

📸 Fietsmerk Scott photoshopt de Paus prachtig op een mountainbike in volle afdaling

Wielrennen is van huis uit een katholieke sport. De Paus zegent bijvoorbeeld nog ieder...

Wielrennen op tv: de Dauphiné en koersen in de lage landen deze week!

Het wielercircus dender weer in volle vaart door. Deze week staan er een aantal...

🎥 Zo ziet kou lijden eruit! Mannen van Tour de Tietema trillend als een rietje tijdens The Ride

Bas Tietema zelf rijdt inmiddels in de profploeg van Tour de Tietema, maar zijn...

In het zicht van de haven gestrande Rune Herregodts: ‘Reed Vingegaard achter me? Oh, f*ck!’

We wilden hem met z'n allen wel naar de overwinning schreeuwen voor de tv....

Meer zoals dit

ASO voert tijdens Tour heel wat coronamaatregelen terug in (en dat is vooral slecht nieuws voor de fans)

Het peloton is nog lang niet verlost van het coronavirus. Dat werd duidelijk in...

Christophe Laporte wint openingsetappe Dauphiné, vluchter Herregodts 10 meter voor finish ingerekend

In de Franse Ardèche ging vandaag het Critérium de Dauphiné van start. Toppers als...

Toon Aerts doet emotionele oproep na positieve test Bossuyt: ‘De dagen tikken traag weg, vind steun op school waar ik ben gaan lesgeven’

Dat zorgt ervoor dat Toon Aerts zich genoodzaakt voelt om te reageren, want hij...