HomeNieuwsThibau Nys ploetert door eigen schuld: 'Ik kan voorlopig geen uur cross...

Thibau Nys ploetert door eigen schuld: ‘Ik kan voorlopig geen uur cross aan’

Thibau Nys kent nog geen gelukkig cross-seizoen. Hoofdzakelijk door de problemen die hij heeft met zijn rug.

Kenners hadden ingeschat dat Nys de aansluiting met de elite-subtop weleens kon maken tijdens het cross-seizoen, maar niets van dat is gebeurd. Het komt regelmatig voor dat hij rond plek dertig rondfietst. In gesprek met Het Laatste Nieuws vertelt hij over de rugproblemen die hij heeft. In Overijse kreeg hij de eerste indicatie en in de crossen die volgden ging het van kwaad tot erger. Niet te eerste keer in zijn loopbaan.

“Plots kwam ik geen poot meer vooruit, wat niet in de lijn lag met hoe ik me conditioneel voel. Na de finish leek het alsof ik geen meter had gereden. De rugpijn is mijn eigen schuld. De pijn verdween met core-stability. Lange, snelle crossen, intensieve trainingsblokken: ik kon opnieuw alles aan. Dus maakte ik op een bepaald moment de afweging: Goh, investeer ik de tijd niet beter op de fiets? Met blijvend onderhoud was er geen vuiltje aan de lucht geweest. Maar voorlopig kan ik simpelweg geen uur cross meer aan.”

Momenteel is Nys op trainingskamp met zijn nieuwe ploeg Trek-Segafredo, waar hij vanaf volgend seizoen een eerste wegcampagne gaat rijden bij de profs. Hopelijk is hij dan verlost van zijn rugproblemen, iets waar hij momentaal hard aan werkt. Waar kunnen we Nys eventueel verwachten op de weg? “Nokere Koerse en de GP Denain, half maart, zijn realistische debuutopties. Daarna wordt het iets moeilijker.”

Vader Sven vertelde in gesprek met Wieler Revue dat een monument voorlopig te vroeg komt. En junior bevestigt dat. “Ik rijd geen klassiek voorjaar en er is in die fase van het seizoen niet echt een B-programma. Wellicht pik ik een deel van de stage van de Girokern mee. Nadien concentreer ik me op het kortere rondewerk als de Ronde van België, Wallonië, Noorwegen en misschien Romandië. Het wordt een jaar van ontdekken, leren, ervaring opdoen en sterker worden.”

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

Mathieu van der Poel: ‘Ik train geregeld met Remco, de relatie is anders dan met Wout’

De twee fenomenen hebben beiden niet zo lang geleden een huisje in de buurt...

Mathieu van der Poel over dreigementen UCI, Iserbyt en kalender: ‘Wij moeten ons aanpassen’

Mathieu van der Poel rijdt op 22 december in Mol zijn eerste cross. Ook...

Patrick Lefevere: ‘Sommige van mijn renners mogen van hun manager niet met mij praten’

Iedereen heeft altijd wel een beetje schrik van zijn of haar baas. Die betaalt...

🎥 Fascinerende beelden van hoe je carbonfiets letterlijk draadje voor draadje wordt opgebouwd

Altijd al eens afgevraagd hoe dat carbon nou werkt? In deze video zie je het (en het verraste ons toch wel behoorlijk)

Meer zoals dit

Mathieu van der Poel over dreigementen UCI, Iserbyt en kalender: ‘Wij moeten ons aanpassen’

Mathieu van der Poel rijdt op 22 december in Mol zijn eerste cross. Ook...

TotalEnergies ruilt Specialized in voor onbekend Amerikaans fietsmerk

Bij Decathlon-AG2R La Mondiale (het huidige AG2R Citroën) pakten ze onlangs al uit met...

New York in 2024 decor van nieuwe UCI-koers, 10 profploegen tekenen present

In de Verenigde Staten is er bijzonder weinig interesse voor wielersport. De populairste sporten...