HomeCyclocrossAlvarado soleert in Gullegem naar vierde zege van het seizoen: 'Doet heel...

Alvarado soleert in Gullegem naar vierde zege van het seizoen: ‘Doet heel veel deugd’

Bij afwezigheid van de toppers soleerde Ceylin del Carmen Alvarado naar de overwinning in de Hexia cross van Gullegem.

Alvorens de zandkuil van Zonhoven betwist wordt, trekt het veldritpeloton, of toch een deel ervan, naar het West-Vlaamse Gullegem. Het deelnemersveld bij de vrouwen oogt wat pover. De grote drie bij de vrouwen zijn er niet bij en Ook Annemarie Worst en Lucinda Brand laten nemen een snipperdag. De wereldkampioene mountainbike van 2021, Evie Richards, stond op de deelnemerslijst, maar was vreemd genoeg nergens te bespeuren.

Betsema en Alvarado leken zo op papier de te kloppen dames. Het was echter de piepjonge Zoe Bäckstedt die furieus van start ging. De 18-jarige Britse nam Betsema en Alvarado mee in haar spoor. In de tweede ronde ging Alvarado op de trappers slaan en sloeg ze een kloofje. Bäckstedt voerde de achtervolgende groep aan en gaf Alvarado niet veel ruimte.

Halverwege cross betaalde Bäckstedt dan toch de prijs voor haar kanonstart. Betsema en Van der Heijden openden de jacht op Alvarado die haar voorsprong uitbouwde tot 25 seconden. Erg spannend werd het vanaf dan niet meer. Alvarado reed zo solo naar haar vierde zege van het seizoen. Inge van der Heijden reed 35 seconden later binnen en werd tweede. Denise Betsema vervolledigde het podium.

 

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

Sonny Colbrell blikt jaar na dato terug op hartstilstand in Ronde van Catalonië: ‘Vandaag is mijn tweede verjaardag’

Het was gisteren precies een jaar geleden dat de wielerwereld werd opgeschud door de...

Ciccone klopt Roglic en Evenepoel op monsterlijke slotklim in tweede rit Ronde van Catalonië

In de tweede etappe van de Ronde van Catalonië stond een flinke bergrit op...

4 Fransen fietsen met dinosaurus van 1024(!) kilometer grootste Strava-kunstwerk ooit

'Strava-art' is al jaren erg populairder onder fanatieke wielrenners en heeft al heel veel...

PROFITEER van een helePoel korting na Milaan-Sanremo!

Ook zo genoten van Mathieu van der Poels solo in Milaan-Sanremo? Wij wel! Daarom...

Meer zoals dit

Ciccone klopt Roglic en Evenepoel op monsterlijke slotklim in tweede rit Ronde van Catalonië

In de tweede etappe van de Ronde van Catalonië stond een flinke bergrit op...

Drukke week Jumbo-Visma: naast Catalonië en Belgische koersen rijdt de ploeg óók in Italië en eigen land

Maandag is de Ronde van Catalonië begonnen en dat was meteen succesvol voor Jumbo-Visma,...

Trainingsmakker Wout van Aert: ‘Hij heeft voor mij nog niet zijn beste niveau, heeft nog een zwoegende stijl’

Op de Poggio had hij het vrij moeilijk toen Tadej Pogacar aanging. Dat gaatje...