HomeNieuwsThijs Zonneveld over waarom Jumbo-Visma erbovenuit steekt: 'Ze werken met meer balans,...

Thijs Zonneveld over waarom Jumbo-Visma erbovenuit steekt: ‘Ze werken met meer balans, een beetje slimmer ook’

Jumbo-Visma domineerde het openingsweekend. Niet alleen door te winnen, maar vooral ook door de hele koers in handen te nemen.

Algemeen Dagblad-analist en journalist Thijs Zonneveld beseft dat de resultaten uitzonderlijk waren en je die niet kunt voorspellen, maar ziet dat de Nederlandse ploeg er simpelweg bovenuit steekt qua werkwijze. “Dat je op een berg moet zitten om goed te rijden in de heuvelklassiekers en grote rondes, doet zich al langer voor”, vertelt hij in In het Wiel. “Team Sky heeft het ook geprobeerd met hun klassiekerploeg, maar dat is volledig mislukt.”

Jumbo-Visma doet nu hetzelfde, want veel van de renners hadden voor Omloop Het Nieuwsblad nog niet gekoerst en zaten in februari op Tenerife. “Jumbo-Visma laat nu ook de hele klassiekerploeg goed zijn. Dat was vorig jaar ook al, en dat jaar daarvoor ook. Wat je ziet, is dat zij het qua training echt tot in de puntjes voor elkaar hebben. Nieuwe renners die aankomen op het trainingskamp doen ook echt andere dingen dan ze gewend waren.”

Zo trainden Van Baarle en Tratnik minder dan ze deden bij respectievelijk INEOS Grenadiers en Bahrain-Victorious. “Weet je wat het vaak is?”, vervolgt Zonneveld. “Mensen vanaf de kant denken dat harder trainen en minder eten dat resultaat oplevert, maar op dit niveau doet iedereen dat al. Hard trainen is niet moeilijk als je gemotiveerd bent, weinig eten ook niet.”

Balans

Volgens Zonneveld maakt Jumbo-Visma op een andere manier het verschil. “Het gaat er juist om dat de ploeg de balans heel goed voor elkaar heeft. Die hele foodapp laat renners bijvoorbeeld niet minder eten, maar juist meer. Met die uitgekiende trainingsschema’s train je niet meer, maar minder of gebalanceerder.”

Daarom laten Van Baarle en Tratnik zich ook meteen zien volgens Zonneveld. “Dylan rijdt niet meer dat uurtje extra of Tratnik traint niet meer zoals bij Bahrain-Victorious, waar hij moest trainen tot hij een hongerklop kreeg. Het is juist met meer balans. En een beetje slimmer ook. Alleen was het resultaat wel vrij extreem afgelopen weekend.”

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

Interview | Wout van Aert over groene ambities en record Sagan: ‘Spreekt me minder aan’

Wout van Aert vertoeft samen met Wilco Kelderman in een Zwitserse berghut om de...

Bossuyt en Aerts slaan handen in mekaar: ‘We denken dat we een spoor hebben’

Het zijn moeilijke tijden voor Toon Aerts en Shari Bossuyt. Beide renners werden betrapt...

Groenewegen en Bennett gedeclasseerd in Dauphiné: ‘Sorry voor het remmen UCI’

De derde rit in de Dauphiné is de enige etappe die echt op maat...

📸 Van Aert werkt ondanks hevige sneeuwval trainingsritje van 6.5 uur af richting Stelvio

Na twee maanden afwezigheid zal Wout van Aert zondag eindelijk terug een rugnummer opspelden....

Meer zoals dit

Interview | Wout van Aert over groene ambities en record Sagan: ‘Spreekt me minder aan’

Wout van Aert vertoeft samen met Wilco Kelderman in een Zwitserse berghut om de...

Bossuyt en Aerts slaan handen in mekaar: ‘We denken dat we een spoor hebben’

Het zijn moeilijke tijden voor Toon Aerts en Shari Bossuyt. Beide renners werden betrapt...

Appjes sturen in koers? De winnaar van Unbound deed het: ‘M’n telefoon is een belangrijk onderdeel van de strategie gedurende de wedstrijd’

Appen terwijl je fietst, in Nederland (en vele andere landen) staat er een dikke...