HomeNieuwsOndanks Roglic zijn Kelderman en Benoot vooruitgeschoven pionnen: 'Ik leg mezelf geen...

Ondanks Roglic zijn Kelderman en Benoot vooruitgeschoven pionnen: ‘Ik leg mezelf geen druk op voor een klassement’

Primoz Roglic reed een bemoedigende tijdrit in de Tirreno-Adriatico, waar hij zijn seizoensdebuut maakt na lang blessureleed.

De laatste koers die Roglic voor de Tirreno-Adriatico reed was de Vuelta a España, waar de Sloveen zwaar ten val kwam en de strijd moest staken. Na een winter met onder meer een operatie aan zijn schouder, was het de bedoeling dat hij pas in de Ronde van Catalonië zou terugkeren in competitie. Dat gebeurde dus toch eerder dan gedacht.

Met een twaalfde plaats in de openingsrit presteerde Roglic meteen beter dan verwacht. “Ik heb een lang trainingsblok gehad en voelde me klaar om te koersen. Door het rijden van wedstrijden weet ik waar ik aan moet werken om beter te worden. Het belangrijkste is dat ik weer kilometers maak en terug ben in het peloton. Ik leg mezelf geen druk op voor een klassement.”

Roglic wordt ook niet uitgespeeld als kopman, want daarvoor kijken ze bij de Nederlandse ploeg naar Tiesj Benoot en vooral Wilco Kelderman, die een prima tijdrit afwerkte. De Nederlander moet tijdens de Giro d’Italia uitgroeien tot meesterknecht van Roglic. Arthur van Dongen over de verhoudingen binnen de ploeg: “Tiesj en Wilco staan op één lijn. De komende week zal moeten uitwijzen wie bergop de beste is.”

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

Uitslagenlijst Laporte in 2023 neemt Wout van Aert-achtige proporties aan: meer dan 70 procent van koersdagen in top 10

Dat Christophe Laporte bij Jumbo-Visma is uitgegroeid tot wereldtopper, wisten we vorig jaar ook...

Jakobsen of Kooij naar DSM? Spekenbrink: ‘Klopt dat we kijken naar sprinter die zeker overwinningen haalt’

Team DSM boekte in de Giro met Alberto Dainese een ritzege, maar de teller...

Dit zijn de starttijden van de favorieten, Nederlanders en Belgen in de Dauphiné-tijdrit

Na drie sprint-achtige aankomsten met twee keer Christophe Laporte als winnaar en één keertje...

Interview | Wout van Aert over groene ambities en record Sagan: ‘Spreekt me minder aan’

Wout van Aert vertoeft samen met Wilco Kelderman in een Zwitserse berghut om de...

Meer zoals dit

Uitslagenlijst Laporte in 2023 neemt Wout van Aert-achtige proporties aan: meer dan 70 procent van koersdagen in top 10

Dat Christophe Laporte bij Jumbo-Visma is uitgegroeid tot wereldtopper, wisten we vorig jaar ook...

Dit zijn de starttijden van de favorieten, Nederlanders en Belgen in de Dauphiné-tijdrit

Na drie sprint-achtige aankomsten met twee keer Christophe Laporte als winnaar en één keertje...

Groenewegen en Bennett gedeclasseerd in Dauphiné: ‘Sorry voor het remmen UCI’

De derde rit in de Dauphiné is de enige etappe die echt op maat...