Wout van Aert crasht aan hoge snelheid in finale Tirreno-Adriatico: 'Flink geschaafd, maar ik heb niet veel pijn'

Wout van Aert leek te gaan meespelen om de dagzege in de Tirreno-Adriatico, maar hij kwam in de aanloop naar de slotklim flink ten val.

Tirreno - Adriatico 2023 Stage 2

Van Aert kwam in de aanloop naar het slotklimmetje ten val samen met Tom Pidcock. Dat ging aan een flink tempo, maar beiden leken niet te veel hinder te ondervinden van hun valpartij. Al kan de stijfheid later nog gaan opspelen uiteraard. "We waren aan het vechten voor onze positie en dat soort incidenten kan nu eenmaal gebeuren. Ik denk dat Tom achter in mijn wiel haakte", vertelde Van Aert na afloop tegen VTM.

De kans op de dagzege was meteen gedaan, waarna Van Aert op rustig tempo de etappe uitreed. Hoe was het met zijn verwondingen? "Het lijkt mee te vallen. Ik heb niet te veel pijn, maar ben wel flink geschaafd aan hoge snelheid. Maar ik denk dat het al bij al oké is."

Toch was Van Aert redelijk blij met zijn optreden. "Ik mag tevreden zijn", vertelt hij over zijn eigen niveau. "Al moest het zwaarste van de koers natuurlijk nog wel komen. Het is een grote pleister op de wonde dat Primoz wint. Heel knap hoe de jongens het hoofd koel hebben weten te houden."

Nieuws
  • Photo: Roberto Bettini/SCA/Cor Vos © 2023