HomeAchtergrondUCI verdient fortuin aan boetes tijdens Tirreno-Adriatico, enkel Jumbo-Visma casht nog meer...

UCI verdient fortuin aan boetes tijdens Tirreno-Adriatico, enkel Jumbo-Visma casht nog meer aan prijzengeld

Tijdens Tirreno-Adriatico regende het boetes van de Internationale Wielerunie UCI, in die mate dat ze er een flink bedrag aan verdienden.

De UCI is de overkoepelende organisatie voor de wielersport, maar we kennen ze vooral als het wielerorgaan, met hoofdvestiging in Zwitserland, dat maar al te graag zoveel mogelijk irritante regeltjes uitvaardigt. Renners die deze regels niet naleven, worden onverbiddelijk bestraft met boetes, puntenaftrek, een tijdstraf of zelfs uitsluiting. Patrick Lefevere kaartte de veelheid aan boetes onlangs nog aan. “De boetes van de UCI vallen dit jaar met hele bakken tegelijk uit de lucht”, vertelde hij in Het Nieuwsblad.

Ook tijdens Tirreno-Adriatico waren de heren bij de UCI weer in vorm. Zo kregen onder meer Wout van Aert, Mikel Lana en Hugh Carthy een boete, puntenaftrek in het punten- en bergklassement, puntenaftrek in de UCI-ranking én een tijdstraf (later terug ingetrokken) opgelegd, omdat ze op de kasseienklim in de voorlaatste rit even op het voetpad reden. Julian Alaphilippe werd dan weer beboet omdat hij de even de helm afzette tijdens de koers.

10.200 Zwitserse frank

Die regen aan boetes leverde de UCI dan ook een flinke soms geld op. Volgens De gespecialiseerde wielerdatabank Procyclingstats had de UCI na zes ritten maar liefst 10.200 Zwitserse frank (zelfde bedrag in euro) verdiend! Daarmee doet ze beter dan wat alle wielerteams individueel aan prijzengeld binnenhaalden, met uitzondering van Jumbo-Visma. Enkel zij doen nog beter met 12.600 euro. Na de slotetappe strandde de Nederlandse formatie uiteindelijk op 13.300 euro (waarvan 1000 euro aan boetes moet afgetrokken worden).

In onderstaande tweet leest u wat de andere teams aan prijzengeld op hun rekening mogen bijschrijven.

Jumbo-Visma mag zich dus grootverdiener van de ‘Koers van de twee zeeën’ noemen en dat hebben ze uiteraard te danken aan een fenomenale Roglic, die helemaal terug is na zijn schouderblessure. De Sloveen pakte de eindzege (en de daarbijhorende gouden drietand!) én pikte ook nog eens drie ritzeges mee. Remco Evenepoel is gewaarschuwd!

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

🎥 Toeschouwer filmt hoe motard in publiek terechtkomt langs Kwaremont

Ook Wout van Aert bewees met zijn zege in de E3 Saxo Classic dat...

Pogacar: ‘De Kwaremont ligt me het beste, maar het is haast onmogelijk om Van der Poel en Van Aert te lossen’

Al was de Sloveen er dicht bij op de Oude Kwaremont. Van der Poel...

Mathieu van der Poel ondanks tweede plek tevreden: ‘Voelde me goed, wilde harde finale voor volgende week’

Mathieu van der Poel opende de finale van de E3 Saxo Classic met een...

Primoz Roglic deelt belangrijke tik uit in Ronde van Catalonië: Evenepoel komt te kort

Het traject van deze vijfde rit in Catalonië was hoofdzakelijk vlak. Maar na 170...

Meer zoals dit

🎥 Toeschouwer filmt hoe motard in publiek terechtkomt langs Kwaremont

Ook Wout van Aert bewees met zijn zege in de E3 Saxo Classic dat...

Kristen Faulkner haalt uit naar de UCI in ‘glucosemetertjesgate’: ‘Ze hebben geen kennis van zaken, weten niks over het vrouwelijk lichaam’

Kirsten Faulkner werd een aantal weken geleden geschrapt uit de uitslag van Strade Bianche...

Wout van Aert blikt vooruit op E3: ‘Op mijn 28e maak ik stilaan deel uit van middenveld’

Morgen wordt met de E3 Saxo Bank Classic de 'mini Ronde van Vlaanderen' gereden,...