/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fcontent-cdn.wielerrevue.nl%2F2023%2F05%2FCORVOS_00035373-049.jpg)
Dat is wat de wereldkampioen zei voorafgaand aan de zevende etappe. Volgens Evenepoel hebben media de uitspraken dat Roglic en Jumbo-Visma nerveus zouden zijn groter gemaakt dan nodig. Hij bedoelde het anders dan de media het weergaven. "Jullie hebben het groter gemaakt dan ik het gezegd heb", aldus Evenepoel.
"Ik zei dat ik in zijn situatie zat als in de Ronde van Catalonië. Toen maakte het ons als ploeg nerveus, omdat ik tijd terug moest pakken. Daarom kan ik mij inleven dat het nu andersom ook geldt. Maar het is typisch voor de media om dat groter te maken dan het daadwerkelijk was."
Blessures
Er werd even gevreesd dat Evenepoel last zou hebben van zijn blessures, maar daarvan is hij al zo goed als hersteld. "Alles voelt goed. De blessures zijn niet zo erg als het vorig jaar was in de Vuelta na mijn val. Ik voel me niet stijf, dus ik mag blij zijn met deze uitkomst."
Vandaag staat een bergetappe op het programma. "Ik moet rustig blijven, attent zijn en in dezelfde tijd finishen als de andere klassementsfavorieten. Dat is het hoofddoel. En als we voor de ritzege strijden, ga ik er voor sprinten. Het is een lange slotklim, maar niet superzwaar. We gaan hoog, daar zijn de zwaarste kilometers. Dat kan het moeilijk maken."
- Photo: Luis Angel Gomez/SCA/Cor Vos Ā© 2023