HomeNieuwsSepp Kuss gaat Vuelta winnen: 'Speciaalste was om dit met mijn familie...

Sepp Kuss gaat Vuelta winnen: ‘Speciaalste was om dit met mijn familie te kunnen vieren’

Sepp Kuss gaat de Vuelta a España winnen. De leidende positie van de Amerikaan kwam niet meer in gevaar op de voorlaatste dag.

Sepp Kuss kwam samen met Jonas Vingegaard en Primoz Roglic over de streep. Alle drie met een brede lach op hun gezicht. “Ik ben heel opgelucht”, was zijn eerste reactie na afloop. “Robert Gesink en Dylan van Baarle deden negentig procent van de dag het werk op kop van het peloton. Het was een lange en zware dag. Petje af voor ze.”

De Amerikaan hield niet op met het bedanken van zijn ploeg. “Ze waren allemaal geweldig. Attila Valter zat daar nog op de laatste klim, en ook Primoz Roglic en Jonas Vingegaard deden veel werk op de klim en op het vlakke nadien. Dit is een moment dat ik me nooit had kunnen voorstellen.”

In de slotfase lieten de drie Jumbo-Visma’s het lopen en met z’n drieën kwamen ze over de finish. “Een speciaal moment om in zo’n zware bergetappe zo relaxed over de finish te komen met twee teamgenoten. Het was gewoon heel cool, maar het meest speciale was om het met mijn familie te kunnen vieren. Dat is waar het uiteindelijk allemaal om draait.”

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

Puck Moonen beleeft heftig wielerdagje: ‘Viel op een gegeven moment flauw op de achterbank van het busje’

Puck Moonen had tot 2021, na haar jaren bij Lotto Soudal, nog een contract...

Zonneveld ziet voor Jumbo-Visma weinig voordelen in fusie: ‘Het is geen keuze uit luxe’

In de podcast In het Wiel vertelt Thijs Zonneveld over het nieuws dat WielerFlits...

De Cauwer over Van Aert en De Lie op EK: ‘Achteraf hadden ze de rollen beter om kunnen draaien’

Weer was het net niet voor Wout van Aert. Op het EK wielrennen op...

Meer zoals dit

Annemiek van Vleuten rijdt WK Gravel, maar zonder grote ambitie: ‘Ik ga gewoon 140 kilometer fietsen in Italië’

''Ik zie dit niet als een uitstel van mijn pensioen. Ik heb mij er...

Zonneveld ziet voor Jumbo-Visma weinig voordelen in fusie: ‘Het is geen keuze uit luxe’

In de podcast In het Wiel vertelt Thijs Zonneveld over het nieuws dat WielerFlits...

Renner Jumbo-Visma over mogelijke fusie: ‘Waarom zouden twee van de beste teams moeten fuseren?”

Het nieuws kwam gisteravond bij menig wielerliefhebber binnen als een donderslag bij heldere hemel....