HomeNieuwsJoshua Tarling degradeert tegenstand op EK tijdrijden

Joshua Tarling degradeert tegenstand op EK tijdrijden

Joshua Tarling is de nieuwe Europees kampioen tijdrijden. De tweede en derde plek gingen naar Stefan Bissegger en Wout van Aert.

Een van de eerste goede tijden werd neergezet door Sjoerd Bax, die uiteindelijk als tiende zou eindigen in de uitslag. Daarmee was de renner van UAE Team Emirates overigens niet de beste Nederlander, want ook Daan Hoole deed het prima. De Zuid-Hollander van Lidl-Trek eindigde op een zevende plek.

Dat was wel op gepaste afstand van de besten. Op het eerste tussenpunt werd duidelijk dat het tussen drie renners zou gaan: Stefan Küng, Wout van Aert en Joshua Tarling. Al nam die laatste al een flinke voorsprong na tien kilometer. En Tarling bleef zijn voorsprong stelselmatig uitbreiden. Hij deed uiteindelijk 31 minuten en 30 seconden over de 29,8 kilometer. Dat betekende een gemiddelde snelheid van 56,8 kilometer per uur.

Dan restte de strijd om de andere podiumplekken. Küng leek op weg naar zilver, maar schakelde zichzelf uit. Hij keek te lang naar beneden, waardoor hij niet zag dat de hekken naar rechts afdraaiden. De Zwitser ging daardoor keihard op zijn plaat en kwam met bloed over zijn hele lichaam over de streep. Het was uiteindelijk Bisseger die zilver pakte, net voor Van Aert.

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

🎥 Winterwonderland: parkoers in Val di Sole ondergedompeld in dik pak sneeuw

Het is bijna weer zover. Op zondag 10 december strijkt het veldritpeloton neer in...

🎥 Arkea-B&B Hotels pakt in gelikt filmpje uit met nieuw shirt in thema van beroemd zwaard

Wielerploegen doen er heden ten dage alles aan om onderscheidend te zijn. De social...

Wout van Aert: ‘Ik had als kind helemaal niks met wegwielrennen’

Wout van Aert start zijn crossseizoen aanstaande zaterdag in Essen, om vervolgens met de...

Dylan Groenewegen over Fabio Jakobsen: ‘Nooit een vriend van me geweest, wel een geweldige wielrenner’

De namen van Dylan Groenewegen en Fabio Jakobsen zullen voor eeuwig met elkaar verbonden...

Meer zoals dit

📸 Oeps! Egan Bernal lekt per ongeluk nieuwe shirt INEOS Grenadiers

Decathlon-Ag2r La Mondiale beet vorige week de spits af. Vandaag is INEOS Grenadiers aan de...

Iserbyt legt zich bij voorbaat neer bij suprematie Van der Poel en Van Aert: ‘Sprookjes blijven sprookjes’

Na zijn knappe winst in Flamanville, waar Iserbyt in de voorlaatste ronde wegreed van...

Lampaert over charme (en moeilijkheid) van strandracen: ‘Ik zou durven zeggen dat dit het gevoel is van een tijdrit’

Dat vroeg Sammy Neyrinck van Sporza zich ook af en dus verbleef hij in...