๐ŸŽฅ Wout van Aert klopt de Italianen en schrijft Coppa Bernocchi op zijn naam

Wout van Aert heeft in de Coppa Bernocchi zijn vijfde zege van het seizoen geboekt. Vincenzo Albanese werd tweede, voor Andrea Bagioli.

Coppa Bernocchi 2023

De Italiaanse najaarsklassiekers zijn volop aan de gang. In het Noorden van Italië werd vandaag de Coppa Bernocchi verreden, met Wout van Aert aan de start. Scherprechter was Picco Stelvio, een klimmetje van 1.5 km aan 6.6%, die zeven keer beklommen moest worden. De finish in Legnano liep over het vlakke.

Op zo'n 40 kilometer van de aankomst scheurde het peloton in stukken. Een groep met 10 renners sloeg een kloofje. De belangrijkste namen voorin: Wout van Aert, Julian Alaphilippe, Marc Hirschi, Andrea Bagioli en Tiesj Benoot. Met nog 10 kilometer te gaan, hadden ze 40 seconden voorsprong op een achtervolgend groepje.

Op 2 kilometer van Legnano trok Alaphilippe in z'n ééntje ten aanval. Vrijwel meteen hield de Fransman de benen al weer stil. Het elitegezelschap ging dan maar sprinten om de zege. Wout van Aert trok zonder veel moeite aan het langste eind. De Italianen Vincenzo Albanese (EOLO-Kometa) en Andrea Bagioli (Soudal Quick-Step) strandden op de plekken twee en drie. Beelden en uitslag:

Leuk weetje: Wout van Aert is nog maar de derde Belg die de Italiaanse heuvelklassieker weet te winnen. Rik Van Looy (1957 en 1958) en Remco Evenepoel (2021) gingen hem voor.

Van Aert blijft overigens nog even in Italië, want hij rijdt straks nog Tre Valli Varesine (3 okt), Gran Piemonte (5 okt) en het WK gravel in Veneto (8 okt).

Nieuws
  • Photo: Luca Bettini/SCA/Cor Vos ยฉ 2023