Lamberts werkt al jaren bij Jumbo-Visma en is onder meer trainer van Primoz Roglic en Wout van Aert. Toen Het Laatste Nieuws na de Coppa Bernocchi aan Van Aert vroeg waarom hij zijn trainer zo uitgebreid bedankte in zijn interview na afloop weigerde hij commentaar te geven.
Het Laatste Nieuws schrijft dat het uitgebreide dankwoord een duidelijke reden had: Lamberts vertrekt namelijk na dit seizoen bij Jumbo-Visma. Zijn nieuwe bestemming is nog niet helemaal zeker, maar het is sterk afhankelijk van waar Roglic naartoe gaat. Hoogstwaarschijnlijk wordt dat BORA-hansgrohe, maar de krant schrijft dat Movistar en Lidl-Trek ook nog in de race zijn.
Bij BORA-hansgrohe kan Lamberts echter nog een interessant project oppakken: Cian Uijtdebroeks. Met de jonge Belg werkte Lamberts al samen toen de renner nog junior was. Bij BORA-hansgrohe weten ze dat de klassementsploeg met onder anderen Aleksandr Vlasov, Jai Hindley en Lennard Kämna nog verder uitgebreid moet worden. Met Roglic, maar zeker ook met de kennis van Lamberts. Zelf reageerde Lamberts niet tegen de krant.