Helaas, helaas: ook Tom Pidcock skipt WK veldrijden

Mathieu van der Poel lijkt de wereldtitel in de schoot geworpen te krijgen. Ook Tom Pidcock is er niet bij op het WK.

Zilvermeercross in Mol 2023 elite men

Nadat Wout van Aert bekendmaakte dat hij het WK veldrijden dit seizoen aan zich voorbij laat gaan,lijkt het erop dat we in Tabor een niet al te spannende titelstrijd gaan krijgen bij de mannen. Ook Tom Pidcock laat namelijk verstek gaan, zo zegt zijn trainer Kurt Bogaerts tegen Het Laatste Nieuws.

Klemtoon op eindejaarsperiode

De Brit van INEOS zal wel in het veld actief zijn deze winter, maar het zal net als bij Van Aert (en ook wel Van der Poel) een korte, doch intensieve periode rond Kerst zijn.

"Een definitief, duidelijk afgelijnd winterprogramma ligt er momenteel nog niet. Maar het zal sowieso zeer gebald zijn, met klemtoon op de eindejaarsperiode", zegt Bogaerts tegen de Belgische krant.

Geen WK, focus op voorjaar en MTB

Een WK hoort daar niet bij, maakt de trainer duidelijk. Pidcock wil zich focussen op een goed voorjaar op de weg en ook het mountainbiken is een groot doel. Hij wil in Parijs zijn gouden medaille van Tokio verdedigen. Pidcock wil op de Spelen ook op de weg uitkomen.

Of hij ook net als Van Aert de Tour aan zich voorbij laat gaan, is nog niet bekend. Als hij de Giro gaat rijden, dan zou hij weer enkele MTB-wedstrijden niet kunnen rijden.

Nieuws
  • Photo: Jan de Meuleneir/PN/Cor Vos © 2022