Christophe Laporte over verschil in werkwijze Jumbo-Visma en Cofidis: 'Bij Cofidis gingen we niet echt op hoogtestage'

Laporte is bij Jumbo-Visma uitgegroeid tot topper. Hij beloonde zich met zeges in Gent-Wevelgem, Dwars door Vlaanderen en op het EK.

Gent-Wevelgem in Flanders Fields 2023

In Rouleur legt hij uit wat het verschil maakt tussen de Laporte van nu bij Jumbo-Visma en die van Cofidis. "Dit is een ploeg die alles op honderd procent doet. Elk detail wordt bestudeerd. En dan is er nog de sfeer in de ploeg, een bepaald vertrouwen dat zich in de ploeg heeft genesteld. We weten dat wanneer we starten, we koersen om te winnen. We gaan altijd om te winnen. Er is een sneeuwbaleffect, en dat is zo inspirerend."

Een van de grote verschillen: hoogtestages. "Bij Cofidis deden we die niet echt, maar bij Jumbo-Visma doen we twee kampen van drie en eentje van twee weken in het eerste deel van het seizoen. Die drie weken zijn in februari en mei, en dan meteen na de Dauphiné gaan we twee weken op stage. Het is veel, maar dat maakt wel het verschil."

Wout van Aert

Het is niet altijd makkelijk, vertelt Laporte. "Ik heb twee jongens, en de tijd niet je niet met ze doorbrengt kun je nergens anders herstellen. Tegelijkertijd weet ik dat je de voordelen van een hoogtestage thuis niet kunt kopiëren. Op hoogte zijn er geen afleidingen. Het is enkel fietsen, rusten en eten. Je verbetert écht."

In het voorjaar is Wout van Aert de belangrijke man bij Jumbo-Visma. Al ziet Laporte vooral de voordelen daarvan in. "Eenmaal in de ploeg kreeg ik snel door dat ik mét Van Aert ging werken en niet simpelweg alleen voor hem. Door met hem in de ploeg te rijden heb ik zelf meer kans om te winnen dan wanneer ik de enige leider was in een andere ploeg."

Achtergrond
  • Photo: Jan de Meuleneir/PN/Cor Vos © 2023