🎥 Bizarre beelden! Mountainbiken door een donkere verlaten mijnschacht

Het weekend van het WK mountainbiken... Dit is nog wel andere koek. Niet geschikt voor mensen met claustrofobie... Maar als je er op een scherm naar kijkt zijn het fascinerende beelden!

mountianbiken

Mathieu van der Poel en Puck Pieterse maken zich vandaag en morgen op voor hun WK Cross Country op de mountainbike. De gemiddelde wegfietser zal het parkoers dat ze in Crans Montana moeten bedwingen al behoorlijk spannend vinden, maar het kan nog veel uitdagender.

'Coolste dat ik ooit heb gedaan'

De YouTuber en professionele mountainbiker uit onderstaand filmpje zoekt de uitdagingen namelijk echt op. Hij doet de gekste dingen op z'n fiets, maar het allergekste zie je misschien wel in de video hieronder.

Zelf zegt hij er in de beschrijving van de video over: "Dit is het coolste dat ik ooit op de fiets heb gedaan!" Wat dat dan is? Door een verlaten mijnschacht MTB'en.

10 kilometer door de 'Black Hole'

De mijnschacht in kwestie is in Finland gelegen en is tien kilometer lang en draagt de welluidende naam Black Hole Trail.

Jones zegt er zelf het volgende over: "Er zijn knettergekke technische stukken, maar ook supermooie flowy segmenten. Dit moet voor honderd procent op de bucketlist van iedere mountainbiker staan, het is echt geweldig!"

Nou, of jij dat ook vindt en of je het zou durven kun je zelf beoordelen in de video die hij ervan maakte...

Parijs-Roubaix ook in mijngebied

Parijs-Roubaix speelt zich ook af in een streek waar veel mijnbouw was. Misschien een ideetje voor nog wat meer spektakel om naast kasseistroken ook een oude mijnschacht aan te doen... 

Pelotonpraat