/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F02%2FtJW873hW3IjFWE1738738373.jpg)
Paul Magnier is pas twintig, maar toch verwachten ze bij Soudal Quick-Step al heel wat van 'm. Op het trainingskamp in Spanje kwamen meerdere mensen binnen de ploeg met zijn naam op de proppen als de man die er in het klassieke voorjaar zal staan. Dat is niet op niets gebaseerd natuurlijk: Magnier liet vorig jaar al zien het zwaardere werk aan te kunnen. In punch- en sprintaankomsten van de Tour of Britain was hij al supersterk.
Magnier wilde power kweken
Hij pakte daar drie ritzeges, maar in 2025 wil hij meer. En daarvoor trainde hij hard afgelopen winter. Dat deed hij niet alleen op de fiets, maar ook in de sportschool. Hij nam het principe 'never skip leg day' vrij serieus en kweekte er flink wat beenspieren bij. Waar Fabio Jakobsen er juist 4 kilo aan spiermassa aftrainde om geaccidenteerd terrein beter te kunnen overleven (afgaande op de AlUla Tour was dat nog geen succes), daar koos Magnier dus de omgekeerde weg.
"Ik heb in 2024 gezien dat ik goed ben in de klassiekers, maar ook in de massasprints. Ik zou in 2025 graag nog een stukje sneller willen zijn, dus ik ben deze winter veel de sportschool ingedoken, om meer power te kweken. Dat betekent ook dat ik wat zwaarder ben, wat het lastiger maakt op de klimmetjes. Maar ik voel me comfortabel", verklaart hij tegenover In De Leiderstrui.
5 kilo zwaarder
Magnier lijkt zich geen enkele zorgen te maken en gaat het seizoen onbevangen in. "Na Milaan-Sanremo zullen we al wel weten of ik te zwaar ben of niet, haha. Hoeveel zwaarder ik ben? De weegschaal gaf in de winter 79 á 80 kilo aan, zo'n 5 kilo meer dan vorig seizoen. Maar ik hoop voor de start van het seizoen nog wel 1 of 2 kilo te verliezen. Nogmaals: ik maak me geen zorgen, al mijn records zijn verbeterd, ook die van een uur."
Magnier lijkt het ook als een soort experiment te zien. Pakt het niet goed uit met de extra kilo's, dan stelt hij de machinekamer weer wat anders af. "Ik ben nog jong, dus heb nog heel wat jaren om te bepalen wat mijn goede gewicht en de juiste balans is. Als dat drie jaar duurt, dan ben ik nog steeds maar 23 jaar. Dat is dus geen probleem."
Tim Merlier
De sprintkoning in de ploeg van Magnier zal sowieso dit seizoen nog wel Tim Merlier zijn. De Belg die al sterk was in de AlUla Tour gaf Magnier het advies om die kilo's aan spiermassa er juist níét bij te trainen.
"Als er wat kilo's bij komen, weet je dat je ook iets minder goed bergop gaat. Dat was in 2024 juist zijn sterke punt, dus dat heb ik hem ook geprobeerd wijs te maken, dat zo'n overgang anders kan uitpakken. Hij komt nu op een goed evenwicht, hij heeft het wel begrepen."
- Cor Vos