Hoe bij Sep Vanmarcke dankzij Valentino Rossi het kwartje viel om mee te gaan in nieuwe ontwikkelingen: 'In de zomer van 2022 twijfelde ik'

Sep Vanmarcke zag in zijn laatste jaren de wielersport veranderen en legt uit hoe motorcoureur Valentino Rossi ervoor zorgde dat hij meeging met de ontwikkelingen. 

sep vanmarcke

Sep Vanmarcke moest in 2023 z'n loopbaan abrupt beëindigen toen er in juni een hartprobleem bij hem werd geconstateerd. Van de ene op de andere dag was hij geen wielrenner meer. Vanmarcke was toen 34 en had de jaren ervoor de wielersport zich al als een malle zien ontwikkelen. Steeds weer kwamen er nieuwe snufjes bij.

Vanmarcke pakt uit met mooie anekdote

In Het Nieuwsblad (hij is daar een van de nieuwe huisanalisten) vertelt Vanmarcke er kostelijk over. Hij diept onder andere een mooie anekdote over zijn tijd bij de Garmin-ploeg van Jonathan Vaughters op. We gaan terug naar 2011...

"Onze fietsensponsor Cervélo kwam toen af met een fiets die dertig watt sneller was dan de vorige, onze helmensponsor Giro had een helm ontwikkeld die tien watt sneller was dan z’n voorganger en onze kledingsponsor Castelli had – echt waar – een broek ontwikkeld die welgeteld 0,25 watt winst opleverde. Toen deden we daar lacherig over. ‘We moeten eigenlijk niet meer trainen’, grapten we. Zoals altijd lag de waarheid in het midden: we moesten wel degelijk nog trainen, haha."

Valentino Rossi

Na die tijd bleven de ontwikkelingen op voedings-, trainings-, en materiaalgebied maar doorgaan. Voor renners die hun hele leven iets andere gewend zijn, zoals Vanmarcke, is het dan lastig zich aan te passen. Je mist zo de boot. Vanmarcke ging wel mee in die ontwikkelingen, uiteindelijk.

"Onder meer met dank aan MotoGP-coureur Valentino Rossi. In de zomer van 2022 twijfelde ik of ik net zoals al die jonge renners ook met een smal stuur moest rijden. Toen zag ik een documentaire van Rossi die vertelde hoe hij zag dat de jonge mannen een heel andere bochtentechniek hadden dan hij. Hij legde uit dat hij niet anders kon dan die jonge garde daarin volgen om opnieuw mee te doen voor de overwinning. Door die documentaire heb ik beslist: ‘Sep, je gaat met een smaller stuur rijden.’ En dat bleek een goede keuze."