/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F02%2FfILqn2bXa1MDxJ1738771185.jpg)
Cavagna leek vorig jaar in niets op de hardrijder die hij was bij Soudal Quick-Step. Die een etappe won in de Vuelta a España en een renner was die in tijdritten kon wedijveren met de beste renners ter wereld. Die renner hoopt hij dit jaar bij Groupama-FDJ weer te worden.
In gesprek met DirectVelo kijkt hij terug op zijn seizoen bij Movistar. Dat doet hij op z'n zachts gezegd met een slecht gevoel. Movistar was de totaal verkeerde keuze, aldus Cavagna. "Het was totaal niet wat ik ervan verwacht had. Ik voelde me niet goed in het team en voelde me onvoldoende ondersteund."
Al steekt de Fransman de hand ook in eigen boezem. "Anderzijds heb ik ook de ploeg teleurgesteld. Gaandeweg verloor ik mijn motivatie. Ik herkende mezelf en mijn manier van koersen niet meer. Het enige wat ik er geleerd heb, is Spaans. Verder niets. Een carrière gaat snel, dus ik mocht geen tijd verliezen."
Winter
Cavagna liet zijn contract ontbinden en trok naar eigen land. "Ik heb deze winter harder dan ooit getraind", aldus Cavagna. "Dat was nodig, want nooit eerder was ik zo slecht als vorig jaar. In de Tour de France wordt het mijn taak om de kopmannen bij te staan. Daarnaast kan ik ook van dienst zijn voor onze sprinters, zoals ik het verleden ook deed bij Soudal Quick-Step."
Cavagna begon zijn seizoen afgelopen weekend in de GP Marseillaise, waar hij als 105e over de streep kwam. Momenteel is hij actief in de Ster van Bessèges, waar gisteren de eerste etappe van werd verreden - in een machtige sprint gewonnen door supertalent Paul Magnier. Cavagna werd 46e op het heuveltjes in Bellegarde.
- Cor Vos