Mathieu van der Poel toch naar de Tour de France, seizoensstart in Tirreno en focus op WK mountainbike

Op de persdag van Alpecin-Deceuninck werd het plan de campagne van Mathieu van der Poel voor het vervolg van 2025 bekendgemaakt.

mathieu van der poel namens alpecin-deceuninck in 2025

Mathieu van der Poel gaat dan toch naar de Tour de France. Eerder liet hij nog weten af te willen zien van deelname, maar op de persdag van Alpecin-Deceuninck werd bekend dat de Nederlander wél meedoet aan de Ronde van Frankrijk. Hij start zijn seizoen in Tirreno-Adriatico en mikt daarna op Milaan-Sanremo en het tweeluik de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix.

Beste voorbereiding

Van der Poel komt van alle toppers als laatst in actie op de weg. Toch begint hij zijn seizoen een kleine twee weken eerder dan vorig jaar. Toen was Milaan-Sanremo zijn eerste koers, nu Tirreno-Adriatico.

Het was al even bekend dat de zevenvoudig wereldkamioen veldrijden de Tirreno of Parijs-Nice zou rijden, hij moest alleen nog een keuze maken welke van de twee. Zijn keuze is dus op de koers der twee zeeën gevallen. "Het is voor mij de beste voorbereiding op Milaan-Sanremo", zegt hij tegen de verzamelde pers in Spanje.

"Vorig jaar was ik goed, maar niet goed genoeg om het verschil te maken in Sanremo. Een koers van een week is beter, om zo toe te groeien naar mijn beste vorm", aldus Mathieu van der Poel.

Op recordjacht in Vlaanderen

Na Sanremo trekt Van der Poel zijn voorjaar door in Vlaanderen. Hij rijdt E3 Saxo Classic en daarna natuurlijk de dubbel Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. Geent Gent-Wevelgem dus. In Vlaanderens Mooiste gaat de Nederlander op voor zijn vierde overwinning. Daarmee zou hij alleenrecordhouder worden.

"Of ik de eerste wil worden die vier keer de Ronde wint? Het is zoals het WK veldrijden"ik ben meer bezig met de wedstrijd dan met het record", geeft de kopman van Alpecin-Deceuninck aan.

Tour de France

Na de laatste Ronde van Frankrijk leek Van der Poel van plan om de Tour in 2025 over te slaan. "Ik weet dat ik beter ben in eendagskoersen en daar focus ik me dan ook volledig op", zei hij eind oktober in gesprek met Marca.

Echter, het parkoers van de Tour - en dan met name de openingsweek - is dermate geschikt voor zijn type renner, dat hij toch is gaan twijfelen. Van der Poel doet namelijk wél mee aan de Tour de France 2025. Hij zal opnieuw de leadout-man van topsprinter Jasper Philipsen worden, maar ook voor eigen succes gaan.

"In de eerste week liggen er wel kansen voor Jasper Philipsen", zegt MVDP zelf over zijn Tourdeelname. "Hopelijk kan ik nog eens een ritzege behalen." Of de 30-jarige renner van plan is de Tour uit te rijden is nog niet bekend. De kans zit erin dat hij, net als in 2021, na één of twee weken afstapt om daarna toe te werken naar zijn volgende doel.

WK mountainbike, niet naar Rwanda

Zijn hoofddoel na de Tour is namelijk het WK mountainbike. Daar zet hij vol op in, wat betekent dat er een streep gaat door de Vuelta en het wereldkampioenschap op de weg. "Rwanda is te zwaar, dus het is ideaal om de focus volledig op het WK mountainbike te verleggen. Dat is het laatste puzzelstukje dat ik mis", aldus Van der Poel.

Het WK cross-country (het mountainbikeonderdeel waaraan de Nederlander mee gaat doen) vindt plaats van 9 tot en met 14 september in het Zwitserse Crans-Montana. "Of ik na de klassiekers al enkele mountainbikewedstrijden zal afwerken, is nog niet zeker. Als het mogelijk is, dan wil ik dat zeker doen. Ik zal vooral na de Tour de switch maken naar het mountanbiken.

Wegprogramma Mathieu van der Poel in 2025

  • 10-03 / 16-03: Tirreno-Adriatico
  • 22-03: Milaan-Sanremo
  • 28-03: E3 Saxo Classic
  • 06-04: Ronde van Vlaanderen
  • 13-04: Parijs-Roubaix
  • 05-07 / 27-07: Tour de France
Nieuws
  • Cor Vos