/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F02%2FI42NCGUM537e3I1739882728.jpg)
In onze seizoengids die sinds vorige week in de winkel ligt (en hier online te bestellen is) vind je uiteraard alle niet te missen informatie voor het wielerseizoen 2025 terug. Hier vind je alvast kort informatie over wat je van XDS Astana kunt verwachten dit jaar.
Astana en SEG Racig onderhouden duidelijk goede banden...
De Kazachse veren worden meer en meer afgeschud door de ploeg van Alexandre Vinokourov, dat in 2025 door het leven zal gaan als XDS Astana Team. Van de vertrekkers komen er liefst zeven uit Kazachstan, waaronder de beste van allemaal: Alexey Lutsenko. Na twaalf jaar in Kazachse dienst verkast hij naar Israel-Premier Tech.
De ploeg krijgt verschillende identiteiten aangemeten vanaf 2025. De nieuwe naamen fietssponsor komt uit China, terwijl de ploeg en omkadering bestaat uit veel Italianen. Zo komen Alberto Bettiol (die halfweg 2024 al overstapte), Fausto Masnada en Diego Ulissi de rangen versterken.
Nog een opvallende ontwikkeling: het Nederlandse blok bij de ploeg. Duidelijk is dat de relatie tussen XDS Astana Team en managementbureau SEG Racing goed zijn. Na Cees Bol en Ide Schelling verwelkomt de ploeg voor 2025 drie nieuwe Nederlanders: Wout Poels, Mike Teunissen en Darren van Bekkum.
Die eerste twee zijn uiteraard gevestigde namen, terwijl die laatste bij de opleidingsploeg van Team Visma | Lease a Bike uitgroeide tot een van de beste klimmers van het beloftepeloton. In 2024 toonde hij zich behoorlijk ambitieus in gesprek met Wieler Revue: “Het is mijn droom om de Tour de France te winnen.” De belangrijkste klus in 2025 is degradatie van WorldTour-niveau afwenden.
Aanwinsten
XDS Astana heeft maar liefst veertien nieuwe aanwinsten. In het artikel hieronder lees je alles over ze.
Maar als je geen tijd meer hebt om je te verdiepen, de belangrijkste aanwinsten zijn Albert Bettiol, Sergio Higuita, Alberto Bettiol, Fausto Masnada, baanrenner Aaron Gate, oude vos Diego Ulissi en vanuit Nederlands oogpunt dus Wout Poels, Mike Teunissen en Darren van Bekkum.
- Cor Vos