/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F02%2Fe96a4Lu1utJIfO1739965341.jpg)
Twee jaar celstraf. Dat is wat de openbaar aanklager in Italië momenteel eist tegen de wereldkampioen van 2002. De kans dat Cipo ook daadwerkelijk de gevangenis in moet is klein aangezien de zaak al is verjaard. Wat is er aan de hand? Cipollini wordt ervan beschuldigd dat hij zijn voormalig ploegleider Ivano Fanini bij Amore e Vita, heeft afgeperst ondanks dat hij wist dat hij onschuldig was, door op 9 maart 2017 een rechtszaak aan te spannen bij het Openbaar Ministerie in Verona.
Laster
Volgens de beschuldigingen van Cipollini dreigde Fanini om nieuws te verspreiden over het gebruik van dopingmiddelen tijdens Cipo's carrière in ruil voor een betaling. Cipollini is in het verleden meermaals gelinkt aan dopinggebruik. Van daaruit begon het tegenoffensief van Fanini, waarbij Cipollini nu is aangeklaagd wegens smaad.
Valse beschuldigingen
De advocaat van Cipollini benadrukte dat zijn cliënt nooit de intentie had gehad om Fanini te beschuldigen van poging tot afpersing, maar dat de aanklacht alleen feiten had opgesomd, zonder valse beschuldigingen aan het adres van Fanini. En daarom moet hij worden vrijgesproken omdat het feit niet bestaat, concludeerde de advocaat. Op 28 april volgt het vonnis.
Drie jaar geleden werd Cipollini al eens veroordeeld wegens bedreiging en mishandeling van zijn voormalige echtgenote Sabrina Landucci. Ook toen kwam Cipollini uit de getuigenissen naar voren als een gruwelijke manipulator. "Jij bent niemand en jij bent niets waard, terwijl ik Cipollini ben. Als ik op een dag om 5 uur wakker word en zin heb om je te laten verdwijnen, dan kan ik dat. Ik heb overal vrienden, zodat niemand je nog kan terugvinden", zou Cipo zijn ex hebben toegebeten.
De openbaar aanklager schetste in het proces een beeld van een, zoals hij het noemde, 'zeer gewelddadige, zeer bedreigende en zeer wrede man'. "Klappen, slaan, stampen", somt de aanklager op.
- Cor Vos