/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F02%2FlEgoRNQXNjBqG81740141520.jpg)
Met 4Gold focussen Van der Poel en zijn compagnons zich op de industrie van voedingssupplementen, maar ook op DNA-testen om de prestaties te verbeteren. Van der Poel is uiteraard een van ambassadeurs, maar er staat nog een grote naam uit de wielersport op de lijst met ambassadeurs.
DNA-test
Alberto Contador is namelijk verbonden aan 4Gold. "Ik wil de DNA-testen die ze aanbieden graag aanraden", aldus Contador in een YouTube-filmpje. "Ik had het graag gedaan toen ik nog een profrenner was. Nu rijd ik alleen nog met vrienden, maar het maakt het verschil. Het maakt je gezonden en zorgt ervoor dat je prestaties verbeteren." Ook Fredy Ovett, het vaste trainingsmaatje van Van der Poel, is ambassadeur van 4Gold.
Het wereldkampioenschap mountainbike staat hoog op het verlanglijstje van Van der Poel in 2025. Mountainbike-ambassadeurs kunnen dan ook niet ontbreken. Jens Schuermans, 5-voudig Belgisch kampioen, en Jarne Vandersteen zijn betrokken bij het bedrijf van Van der Poel. Net als BMX'er Ruben Gommers, die actief was op de Olympische Spelen in Parijs.
Eind 2023 vertelde Van der Poel Wieler Revue dat hij crossmotors nog steeds leuk vindt, maar dat hij niet meer de noodzaak voelt om erop te rijden. "De risico's zijn het me niet meer waard." Dat de passie er nog is, is te zien aan de ambassadeurslijst. Meerdere motorcrossers zijn betrokken: Benoît Paturel, Brent Van Doninck, Paul Jonass, Glenn Coldenhoff, Liam Everts en Maxime Renaux.
Tennis
De bekendste sporters voor het grote publiek naast Contador en Van der Poel zijn wellicht de tennissters Yanina Wickmayer en Elise Mertens. Wickmayer stond ooit twaalfde op de wereldranglijst en haalde in 2009 de halve finale van de US Open, terwijl Mertens in 2018 hetzelfde deed op de Australian Open en eveneens twaalfde als hoogste positie ooit heeft.
De laatste vijf ambassadeurs zijn MMA-vechter Jan Quaeyhaegens, triatleet Stenn Goetstouwers, triatlete Hanne De Vet, voetbalster Justine Vanhaevermaert, triatleet Kenneth Vandendriessche, en skeletonster Kim Meylemans.
Zelf deed Van der Poel overigens ook een DNA-test, zo vertelde hij tegen Wieler Revue. "Ik weet inmiddels veel van mijn lichaam. Ik heb ook een DNA-analyse gedaan via 4Gold. Zo leerde ik dat cafeïne bij mij een positief effect geeft tijdens duurtrainingen. Dat is een beetje tegenstrijdig, maar bij mij werkt het."
"Zoiets is handig om te weten, omdat het je beter maakt. Er zijn teamgenoten die ook een DNA-analyse hebben gedaan, maar ik ben niet iemand die het iedereen door de strot zal duwen. Die tests zijn ook nog geen gemeengoed in het peloton, maar ik heb in elk geval veel ervan geleerd."
- Cor Vos