/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F02%2FkdG9PLD2MHgdZz1740559426.jpg)
Vanmarcke kijkt samen met commentator Chris Vandegoor vooruit naar het nieuwe seizoen in de podcast Sporza Daily. Uiteraard komt het programma van de Grote 3 ter sprake. Vooral het beperkte programma van Mathieu van der Poel valt op.
41 koersdagen
Vanmarcke begrijpt het wel. "Van der Poel heeft dit jaar 41 koersdagen ingepland. Van die 41 zal hij 30 keer meedoen voor de overwinning. Heb je dan liever dat hij 80 koersdagen rijdt met 5 extra kansen op een zege?"
"Ik denk dat het dan beter is dat hij minder rijdt, maar wel telkens heel gemotiveerd aan de start komt en voor spektakel zorgt. Kijk maar naar Vingegaard. Die rijdt ook een minimaal aantal koersen en richt zich op het grootst mogelijke: de Tour."
Alsmaar moeilijker
Ook worden de ambities van Wout van Aert besproken. De Belg jaagt al jarenlang op een zege in de Ronde van Vlaanderen en/of Parijs-Roubaix. Vandegoor beseft zich dat de tijd begint te dringen voor de 30-jarige Van Aert. "Van Aert heeft ook zelf gezegd dat die vragen over de Ronde en Roubaix hem niet irriteren, want dat zijn de 2 absolute doelen dit voorjaar."
"Als Van Aert kijkt naar de klassiekers die achter de naam staan van zijn grote concurrent Van der Poel, dan ziet hij een groot verschil. Dat is geen mening, maar wel een feit. Het zal alsmaar moeilijker worden om de Ronde of Parijs-Roubaix te winnen. Dat weet hij zelf natuurlijk ook."
- cor vos