Aike Visbeek verwacht 'uitgekleed' WK in Rwanda: 'Zou goed kunnen dat in de laatste vijftig kilometer nog dertig man in koers zit'

Aike Visbeek is niet te spreken over het parkoers van het WK in Rwanda. Hij verwacht een uitgeklede koers waar weinig renners zullen finishen. 

Visbeek

De Belgische bondscoach Serge Pauwels vertelde onlangs al tegen Sporza dat hij snapt dat Mathieu van der Poel niet naar het WK in Rwanda afreist. Het is simpelweg te zwaar voor dat type coureur, stelt hij. Aike Visbeek is het daarmee eens, zo vertelt hij in De Rode Lantaarn. En daar is de ploegbaas van Intermarché-Wanty niet bepaald over te spreken.

Triest

Visbeek noemt het een trieste situatie. "Op politiek vlak, maar ook qua parkoers. Het parkoers zorgt ervoor dat je een heel uitgekleed deelnemersveld krijgt. Het kost al veel geld om naartoe te gaan, en dan is het parkoers ook nog jammer. Wij hebben het al drie jaar lang zien aankomen. Helemaal toen de berichten kwamen over het parkoers."

Het is volgens Visbeek veel te zwaar. Vooral op maat gemaakt van Tadej Pogacar dus. En eventueel Remco Evenepoel en Jonas Vingegaard. "Je kunt een fantastisch WK organiseren in Rwanda. Hetzelfde verhaal voor Montréal in 2026: haal daar een klimmetje weg en je krijgt een geweldige koers waar veertig renners wereldkampioen kunnen worden. Een Pogacar en Van der Poel, maar misschien zelfs Philipsen."

"Dat hadden ze ook in Rwanda moeten doen", aldus Visbeek. Het parkoers had meer open moeten zijn. "Dat een Pogacar van voren komt te zitten, maar dan wél met een Van der Poel erbij. En een Biniam Girmay in supervorm. Dat was een droomscenario geweest, maar ja, ik weet niet wat voor krachten er spelen."

Colombia 1995

Girmay liet eerder dit jaar optekenen dat hij niet weet of hij überhaupt wel van start zal gaan op het WK in Rwanda. "Ik weet niet of hij zal starten", vertelt Visbeek erover. "Die beslissing gaan wij ook niet voor hem nemen, want dat zal hij zelf moeten doen. Het is gewoon jammer zo, want het had de cirkel mooi rond kunnen maken."

De Noord-Hollander snapt niet dat er niemand is die er iets over heeft gezegd. "Ik denk wel: is er nu niemand die ziet wat daar gaat gebeuren? Misschien heb ik straks het grote ongelijk, maar het zou heel goed kunnen dat je de laatste vijftig kilometer nog dertig man in koers hebt. Zoals op het WK in Colombia van 1995."