/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F03%2FR6E3iKkztSvaVH1741856336.jpg)
De door regen geteisterde derde etappe van de Tirreno-Adriatico is uitgelopen op een teleurstelling voor Simon Yates. De Britse aanwinst van Team Visma | Lease a Bike mistte in de finale de aansluiting met de grote groep. Hij werd 65e en verloor ruim een halve minuut.
Geen makkelijke overgang
Voorafgaand aan deze tegenvaller sprak Yates ter overstaan van In de Leiderstrui van een lastige winter. Op Tenerife liep hij een schouderblessure op na een ongelukje met een auto. "Het was niet gebroken, maar ik kon even niet fietsen", zei de 32-jarige klimmer en klassementsrenner. "Helaas kwam er daarna nog wat ziekte overheen."
En dat dus in zijn eerste winter als renner van Visma | Lease a Bike. Yates maakte dit jaar de overstap naar de geelzwarte brigade omdat hij wilde proeven van de absolute wereldtop. Hij hoopt bij Visma nog eens een stap omhoog te zetten, maar geeft toe dat het best wel even wennen was.
"Ik ga niet liegen: het was geen makkelijke overgang", erkent Yates. "Ik heb lange tijd alles op een bepaalde manier gedaan, dus het is best een uitdaging om nu alles anders te doen. Ik heb m'n best gedaan en hopelijk zie ik de opofferingen terug in mijn prestaties."
Intimiderend Visma
Wat er bij Visma dan precies anders is dan bij Jayco-AlUla? "Eigenlijk alles", antwoordt de Vuelta-winnaar van 2018. "De aanpak is anders en vooral de grootte van de organisatie is anders, dat voelde ik al vanaf het begin. Dat was best intimiderend, maar ik heb het proberen te omarmen."
"Het was niet perse de motivatie om te veranderen van team. Ik was gelukkig bij Jayco-AlUla, waar ik alles op mijn manier deed. Maar toen de kans zich voordeed, kreeg ik wel het vertrouwen dat het de juiste keuze kon zijn."
Bij Jayco begon Yates vaak al in januari aan het nieuwe seizoen. Hij reed dan de Tour Down Under namens de Australische ploeg. Bij Visma is de huidige Tirreno pas zijn eerste koers. De opbouw was dit jaar dus totaal anders, wat een mogelijke oorzaak is van zijn mindere optreden in Italië.
Desondanks vond hij het wel lekker om wat langer te wachten op zijn seizoensstart. "Ik heb er eigenlijk wel van genoten, even wat rustiger opbouwen dan in vorige jaren. Daardoor was ik misschien wat roestig. Helaas heeft de pech mij achtervolgd en had ik wat tegenslagen", aldus Yates.
- Cor Vos