Bruyneel kijkt al naar de Ronde: 'Van der Poel gaat niet laten gebeuren wat er twee jaar terug is gebeurd'

Mathieu van der Poel zegevierde voor een tweede keer in Milaan-Sanremo na een fantastische strijd met Tadej Pogacar en Filippo Ganna. 

Poel

Pogacar deed wat al jarenlang niet meer gebeurde: een all-out-aanval op de Cipressa. Mathieu van der Poel was de enige renner die kon volgen, terwijl even later ook Filippo Ganna nog terugkeerde. Op de Poggio zagen we hetzelfde en in de sprint was het de Nederlander die de andere twee verraste met een lange sprint.

Ronde & Roubaix

Er wordt ondertussen al verder gekeken naar de E3 Saxo Classic, Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. Johan Bruyneel in The Move: "Het is zeker mogelijk dat hij Milaan-Sanremo, Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix gaat winnen dit seizoen. Zoals hij vorig jaar reed in Parijs-Roubaix, en er zijn daar natuurlijk ook andere factoren, dan kan niemand er van hem winnen."

Van der Poel lijkt zelfs nog een beetje beter te zijn dan vorig jaar. Na Milaan-Sanremo vertelde hij dat hij afgelopen winter harder heeft getraind dan ooit. "Al wordt de Ronde van Vlaanderen anders", aldus Bruyneel. "Dat wordt heel interessant, want we hebben al gezien dat Pogacar daar heeft kunnen winnen tegen Van der Poel."

Kracht versus klimmen

De Belg zegt fan van beiden te zijn, maar een lichte voorkeur te hebben voor Van der Poel. "Omdat ik nog met zijn vader heb gereden." Als hij het realistisch analyseert denkt Bruyneel ook dat Van der Poel favoriet is voor de Ronde. "Als Van der Poel Pogacar kan volgen op de Cipressa, dan geloof ik niet dat hij gelost wordt in de Ronde."

Ondanks dat de Koppenberg, Oude Kwaremont en Paterberg lastige hellingen zijn. "Hij moet in het wiel blijven. Die hellingen zijn kracht over pure klimkwaliteiten. Wat twee jaar geleden gebeurde met Van der Poel gaat hij niet nog een keer laten gebeuren."

De eerstvolgende koers op de planning is de E3 Saxo Classic van aankomende vrijdag. Dan keert ook Wout van Aert terug in competitie en krijgen we voor het eerst een duel tussen Van Aert, Van der Poel én Pogacar.