/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F04%2FPLITjWdbCt44hJ1743778593.jpg)
Van Aert heeft zijn tweede plek in Dwars door Vlaanderen inmiddels een plek gegeven. "Het gaat goed met mij. Ik ben goed hersteld van woensdag en kijk vooruit naar het volgende doel: de Ronde van Vlaanderen. Ik heb de teleurstelling van woensdag gedeeltelijk al dezelfde dag verwerkt. Als je er samen met je ploegmaats over kunt praten helpt dat enorm. Gisterochtend was het gewoon weer een nieuwe dag en staat er een nieuw doel voor de deur. En eerlijk, Dwars door Vlaanderen heeft me veel vertrouwen gegeven. Ik heb nu meer zelfvertrouwen dan vóór woensdag."
Eerlijk
Van Aert is tevreden met zijn vorm en gelooft dat de hoogtestage z'n vruchten afwerpt. "Ik ben nu waar ik hoopte dat ik zou zijn. Uiteraard wil ik winnen zondag, maar Mathieu en Tadej zijn de enige topfavorieten. Zo eerlijk moet ik zijn. Iedereen die Sanremo, de E3 en andere koersen heeft gezien denkt er hetzelfde over. Mijn positionering was niet makkelijk in de afgelopen klassiekers, maar woensdag ging dat al een stuk beter."
Van Aert komt nog een keer terug op Dwars door Vlaanderen en komt met een opvallende verklaring voor zijn kramp in de sprint. "We hebben Dwars door Vlaanderen geanalyseerd en hebben zo onze gedachten erover. Het was voor het eerst dit seizoen een beetje warm en wellicht heeft de kramp daarmee te maken."
Onterecht als favoriet gembombardeerd
Hoewel hij woensdag in zak en as zit, zegt Van Aert dat het vrij simpel is om de knop om te draaien naar de Ronde van Vlaanderen. "Hoewel de teleurstelling is verwerkt blijft het feit staan dat we een foute keuze in de finale hebben genomen. Dat was een serieuze tik, maar het zou jammer zijn om in die teleurstelling te blijven hangen. Ik heb al vaker in mijn loopbaan met teleurstellingen te maken gehad. Of het anders is nu ik eens geen topfavoriet ben in de Ronde? Ik geloof niet dat het altijd terecht was dat ik in die rol werd geduwd. Als je eenmaal in die rol zit verandert er veel. Of we onze tactiek gaan aanpassen? 1 ding is zeker, we gaan niet op kop rijden om de vroege vlucht terug te halen (lacht)."
Beste benen nodig zondag
"Ik ben extreem trots op wat ik gepresteerd heb in mijn carriere maar twee dagen voor Vlaanderen helpt het niet om daarop terug te kijken. Ik heb de focus op wat komen gaat. Maar het is waar dat ik al meer gepresteerd heb dan ik ooit verwacht had. Voor zondag zal ik echter mijn beste benen moeten hebben om Tadej en Mathieu te kunnen volgen."
Op de vraag welk monument hem beter ligt: Ronde van Vlaanderen of Parijs Roubaix, is Van Aert zonneklaar: "Roubaix sluit beter aan bij mijn karakteristieken."
- copy