Nieuws

UCI World Ranking | Van Aert bijna terug in de top tien, Pogacar breidt immense voorsprong verder uit

Na zijn vierde plaats in de Ronde van Vlaanderen is Wout van Aert met stip gestegen op de nieuwe World Ranking van de UCI. 

Leon Janssen Leestijd 2 minuten
van aert en pogacar doen goede zaken op de world ranking

Hij kwam bovendrijven in de finale van de Ronde van Vlaanderen, maar ook op de nieuwe UCI World Ranking valt Wout van Aert op. De Belg van Team Visma | Lease a Bike heeft eindelijk weer eens de weg omhoog gevonden op de wereldranglijst.

Grote sprong Powless

Van Aert staat nu twaalfde en is daarmee de grootste stijger in de bovenste regionen. Hij kwam namelijk van de 22e plaats en stijgt deze week dus tien plekken. Enkel Neilson Powless maakte een grotere sprong. De Amerikaan die Van Aert klopte in Dwars door Vlaanderen won maar liefst zeventien plekken en staat nu 36e.

Tadej Pogacar is uiteraard nog altijd de nummer één van de wereld. Met zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen bereid hij zijn toch al immense voorsprong nog verder uit. De wereldkampioen heeft nu 12.210 punten. Dat zijn er ruim zevenduizend (!) meer dan nummer twee Remco Evenepoel.

Mathieu van der Poel staat stevig op de derde plaats met ruim vierduizend punten. Mads Pedersen is nieuw in de top tien. Hij staat na zijn tweede plaats in de Ronde van Vlaanderen achtste. Olav Kooij is na Van der Poel de tweede beste Nederlander op de wereldranglijst. Hij staat 35e.

UCI World Ranking individueel mannen (per 8 april 2025)

  1. Tadej Pogacar - 12.210 punten
  2. Remco Evenepoel - 5.064 punten
  3. Mathieu van der Poel - 4.243 punten
  4. Primoz Roglic - 3.929 punten
  5. Jasper Philipsen - 3.620 punten
  6. Marc Hirschi - 3.570 punten
  7. Ben O'Connor - 3.527,8 punten
  8. Mads Pedersen - 3.365,6 punten
  9. Biniam Girmay - 3.312 punten
  10. Jonas Vingegaard - 2.996,6 punten
  11. Enric Mas - 2.930 punten
  12. Wout van Aert - 2.908 punten
  13. Filippo Ganna - 2.802,7 punten
  14. Jonathan Milan - 2.782,9 punten
  15. João Almeida - 2.515,6 punten

Vollering blijft nummer één

Bij de vrouwen zijn er maar weinig bijzonderheden op te merken bij de update van de UCI World Ranking. Demi Vollering staat nog altijd bovenaan, voor Ronde-winnares Lotte Kopecky.

Marianne Vos zakte de meeste plaatsen in de top tien. Zij ging van vijf naar zeven. Buiten de top tien maakte Liane Lippert een grote sprong. Zij werd derde in Vlaanderen en ging van achttien naar veertien op de wereldranglijst.

UCI World Ranking individueel vrouwen (per 8 april 2025)

  1. Demi Vollering - 5.699,3 punten
  2. Lotte Kopecky - 4.985 punten
  3. Elisa Longo Borghini - 4.287,8 punten
  4. Lorena Wiebes - 4.164 punten
  5. Juliette Labous - 2.620,1 punten
  6. Elisa Balsamo - 2.583 punten
  7. Marianne Vos - 2.346,71 punten
  8. Noemi Rüegg - 2.041 punten
  9. Kasia Niewiadoma - 2.008 punten
  10. Evita Muzic - 1.976,6 punten