/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F04%2FXYKXAAn9QxQhlg1744186816.jpg)
Tadej Pogacar behoort bij zijn debuut in Parijs-Roubaix meteen tot de topfavorieten. Dat terwijl hij een lichtgewicht is in vergelijking met de andere kanonnen. De wereldkampioen weegt zo'n 65 kilo, terwijl Van der Poel en co al gauw tien kilo zwaarder zijn. Maar volgens Servais Knaven hoeft dat geen probleem te zijn voor Pogacar, zo vertelt hij aan Het Nieuwsblad.
Lichtgewichten
Knaven won Parijs-Roubaix in 2001. Hij woog toen 68 kilo, net iets meer dan Pogacar nu, en was dus ook een (relatief) lichtgewicht. En daarmee is Knaven niet het enige lichtgewicht-winnaar. Zo woog Bernard Hinault slechts 62 kilo toen hij won en was ook Roger De Vlaeminck in zijn hoogtijdagen naar verluidt niet zwaarder dan 70 kilo.
Geen probleem dus om minder dan 70 kilo te wegen in de Hel van het Noorden. Knaven is dan ook zeer optimistisch over het komende debuut van Pogacar. "Hij kan ook op het vlakke voldoende vermogen leveren", aldus Knaven, die tegenwoordig in de neutrale wagen van Shimano zit.
"Zondag in de Ronde bleef Pogacar bij wind tegen na de Paterberg ook voorop. Natuurlijk, hij zal op de slechtliggende kasseien wat meer stuiteren dan zwaardere renners. Maar in de Tour heb ik hem in kasseienritten nog nooit in de problemen zien komen. We spreken niet over een renner van vijftig kilo."
Materiaal
Nog meer goed nieuws voor Pogacar: het verschil in gewicht is tegenwoordig nog minder van invloed dan vroeger. Knaven legt uit: "Renners rijden nu met tubeless-banden van dertig millimeter breed. Dat is nog iets anders dan onze 23-millimetertjes van vroeger. Die brede banden doen zoveel in demping."
"Natuurlijk moet je een balans vinden tussen comfort en voldoende druk om over het asfalt te rijden. In Roubaix rijd je grote delen van de koers niet over de stenen. Maar daarin gaan ze bij UAE Team Emirates wel de juiste keuzes maken. Met Fabio Baldato hebben ze een ploegleider die Roubaix kent", besluit Knaven.
- Cor Vos