Michel Wuyts over Van der Poel: 'Zijn signatuur: als hij onder druk staat, dan overstijgt hij zichzelf'

Mathieu van der Poel won afgelopen weekend voor een derde keer Parijs-Roubaix. De zege betekende zijn achtste Monumentale zege. 

Poel

Van der Poel won na een tweestrijd met Tadej Pogacar, met wie hij op kop kwam te liggen nadat Mads Pedersen en Stefan Bissegger lek reden en Jasper Philipsen moest lossen. Toen de Sloveen een inschattingsfout maakte in een bocht, lag de weg naar winst open voor Van der Poel, die Pogacar uiteindelijk wist te breken.

Geniaal

Michel Wuyts vertelt in de podcast Wuyts & Vlaeminck dat hij deze overwinning van Van der Poel in Parijs-Roubaix heel hoog inschat. "Het perfecte huwelijk tussen instinct en verstand. Wat hij aan het eind van Het Bos van Wallers doet... Daar een paar keer de beuk erin gooien is voor mij een 'touch of genius.' Zonder meer geniaal."

Daarmee zorgde hij namelijk ervoor dat renners konden anticiperen in een tussenfase. "Hij belet dat er een reformatie komt en daardoor kan er geen andere groep wegglippen. Dat wil hij niet. Hij wil de controle handhaven. Daarom gaat hij ten aanval en dan wrikt hij zich los met wie hij nog wel aan zijn zijde duldt."

Druk

Het past bij de renner Van der Poel. Wuyts: "Het is zijn signatuur act: als hij onder druk staat, dan overstijgt hij zichzelf. Dat komt iedere keer terug. De E3 Saxo Classic van vorig jaar kwam Wout van Aert tot op tien seconden, maar Van der Poel vertikt het om te plooien. Die tien seconden wordt anderhalve minuut."

"De E3 Saxo Classic van dit jaar tegen Pedersen was van hetzelfde. Vijftien seconden, twintig seconden en dan weer een beetje terugzakken. Vechten voor twintig kilometer, en dan de breuk. Het is nooit dat Van der Poel breekt. Het is ook zeventig of tachtig keer uitgevoerd tegen Van Aert in de cross. Van der Poel die aanvalt en Van Aert die pusht, maar het gat niet dicht krijgt."

Wuyts geniet vooral van het instinct van Van der Poel. "Geef hem zijn instinct en laat hem niet te veel bezig zijn met dingen als Gravaa. Hij is Van der Poel: geschapen voor dit vak en ook nog iemand met de bereidwilligheid om door die dubbele zwarte muur te gaan. Want hij heeft afgezien in Parijs-Roubaix, hoor."