Tom Pidcock ontmoet Pogacar in Ardense week: 'Tom is nog niet de beste renner ter wereld, maar we geloven dat we de kloof kunnen dichten'

Tom Pidcock won vorig jaar de Amstel Gold Race, maar dit weekend krijgt hij te maken met Tadej Pogacar. Kan de Brit de kloof dichten met de wereldkampioen?

Tom Pidcock

Velo sprak met Pidcocks trainer en vertrouwensman Kurt Bogaerts. De Belg gelooft dat de transfer naar Q36.5 zijn pupil goed heeft gedaan. "Ik denk dat Tom zich over het algemeen heeft verbeterd, en ik denk dat hij momenteel gewoon een betere renner is dan vorig jaar. Hij presteert constant op een hoger niveau. Ik denk niet dat er specifieke hoogtepunten zijn, maar gewoon consistent op hoog niveau."

Pidcock switcht dit jaar veel tussen rittenkoersen en klassiekers. Een bewuste keuze. Bogaerts: "Ik denk dat Tom een ​​veelzijdige renner is. Tom is geen renner die specifiek voor één type koers kiest. Hij houdt echt van de koers in het algemeen. Als we naar een wedstrijd gaan, proberen we te presteren, en als er een etappekoers of eendaagse wedstrijd is, proberen we een plan te maken om mee te doen voor het podium of om te winnen."

Goede winter

Pidcock's transfer van Ineos naar Q36.5 was een opmerkelijke. Maar vooralsnog pakt die goed uit. Bogaerts: "Ik denk dat de veranderende omgeving hem zeker nieuwe energie geeft. Hij is ook een jaar ouder, heeft meer ervaring in de wielersport, en ik denk dat hij een goede winter heeft gehad. Hoe je je winter doorbrengt is erg belangrijk. Als je een consistent trainingsblok kunt doen zonder geblesseerd of ziek te raken, bouw je in principe voort op de dag ervoor. En dat gebeurde een beetje gedurende het seizoen, dat hij van wedstrijd naar wedstrijd kon gaan zonder tegenslagen."

Grote vraag is of Pidcock in staat is Tadej Pogacar weerwerk te bieden in de Ardense week die voor ons ligt. In Strade Bianche deed Pidcock al een moedige poging. "Hij behoort momenteel bij de betere renners, maar hij is niet de beste. Er is nog werk aan de winkel om de kloof te dichten. Je weet niet of dat mogelijk is of niet, maar we hebben de ambitie en het geloof dat het kan", aldus Bogaerts.

Kans op succes in 4 koersen

Pidcock reed dit jaar geen Vlaamse klassiekers maar focust zich volledig op de Ardense week. Te beginnen met de Brabantse Pijl. "We proberen ons nu zo goed mogelijk voor te bereiden op dit Ardennenblok – Brabantse Pijl, Amstel, Waalse Pijl en Luik. Ik denk dat het goed is dat je toewerkt naar een periode waarin je niet één, maar mogelijk vier kansen hebt om een ​​topprestatie te leveren. Zodat het niet allemaal op één wedstrijd aankomt. Ik denk dat er vier wedstrijden zijn met eigenschappen die hem liggen. Hij houdt van deze wedstrijden."

In Milaan-Sanremo kon Pidcock nog niet laten zien wat hij waard was. "Natuurlijk had de positionering daar beter gekund. Als je als eerste de Cipressa oprijdt, is het risico kleiner dat je vast komt te zitten. Maar goed, Pogačar zat op het moment van de val tien plaatsen achter hem. Hij zat aan de rechterkant. Tom zat aan de linkerkant. Dus het is gewoon frustrerend dat je die dag niet kunt laten zien wat je in je hebt. Uiteindelijk, als je naar de finale kijkt, was er een heel goed scenario geweest voor Tom om mee te doen. Dus dat was wel jammer."