/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F04%2F9M0AGrongicdUU1745319914.jpg)
Herman Frison was tot en met 2021 ploegleider bij Lotto. In die periode reed Philippe Gilbert bij de ploeg en was de periode van de Amstel plus de Waalse klassiekers altijd een belangrijke. In 2011 was hij erbij toen de Waal zijn wonderjaar beleefde en onder andere achter elkaar Brabantse Pijl, Amstel, Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik won.
Pogacar begint meteen aan eigen bord
Dat is iets wat 's werelds beste wielrenner Tadej Pogacar nog niet lukte - de Brabantse Pijl staat sowieso nog niet op z'n palmares. In de Amstel Gold Race zag Frison dat Pogacar het tactisch gezien niet helemaal goed speelde.
"Hij hoefde niet te reageren op die uitval van Alaphilippe en als hij het dan toch doet, dan moet hij proberen Alaphilippe langer aan boord te houden. Je kent de stelling van De Cauwer: eerst andermans bord opsouperen, dan pas dat van jou. Pogacar begint altijd meteen aan zijn eigen bord. En daar betaalt hij af en toe een prijs voor", luidt de analyse van Frison in Het Nieuwsblad.
Luxeprobleem
Pogacar is dus eigenlijk té goed, impliceert Frison. Een luxeprobleem, maar het speelde hem zondag wel parten. Frison lijkt ook over inside information te beschikken - wellicht van Tim Wellens, die hij ook onder z'n hoede had bij Lotto en nu voor de ploeg van Pogacar rijdt.
"Hij is gewoon zo goed dat hij zelden hoeft na te denken over hoe hij moet winnen. Dat is al van bij de jeugd zo en hij heeft die lijn bij de profs grotendeels kunnen doortrekken. En ik hoor zeggen dat hij op training ook zo is. Groepstrainingen bestaan niet, hij rijdt gewoon heel de training aan de leiding."
Frison zou graag zien dat de ploegleiding van UAE Pogacar wat meer in toom probeert te houden. "Bekijk wat hij allemaal al gekoerst heeft: dat kruipt in de kleren. Ik denk dat hij zichzelf een beetje tegengekomen is, maar net dan moet je slimmer rijden."
"Met Philippe Gilbert is het ons destijds alleszins gelukt. In volle finale moet je die jongens hun eigen ding laten doen, maar als Pogacar op meer dan veertig kilometer van de finish demarreert, moet je vanuit de wagen durven zeggen dat hij het anders moet doen."
- Cor Vos