📸 Dit zijn de monsterwatts van 'ultieme diesel' Thymen Arensman tijdens zijn solo in de Tour of the Alps

Thymen Arensman maakte het donderdagmiddag met een indrukwekkende solo van 80 kilometer af in de Tour of the Alps. Deze watts waren daarvoor nodig. 

thymen arensman

Thymen Arensman bereidt zich in de Tour of the Alps voor op de Giro, waar hij dit jaar de (mede)kopman van INEOS zal zijn - Egan Bernal zal er ook aan het vertrek staan. Dat ging in de eerste ritten redelijk, maar de Gelderlander kon niet met de besten mee. Michael Storer van Tudo wat ontketend.

Arensman op koers voor winst in Tour of the Alps

Maar in de vierde etappe, de op-een-na-laatste, van de Tour of the Alps kon dat van Arensman gezegd worden. Het weer was bar en boos in de Italiaanse en Oostenrijkse Alpen en dan is de Nederlander van INEOS Grenadiers vaak op z'n best.

Hij maakte de oversteek naar een groep die al vooruit was in de Koninginnenrit, maakte nog even gebruik van ploeggenoot Kim Heiduk en ontbond toen zijn duivels voor een solo van 80 kilometer.

Klassementsleider Michael Storer ging er in z'n eentje achteraan op den duur, kwam ook wel dichterbij, maar verloor op het laatst zelfs weer wat tijd op Arensman. Als gevolg daarvan heeft de Gelderlander nu 11 seconden voorsprong op Storen in de heel lastige slotetappe - hier lees je alles over die laatste rit met zeer steile slotklim.

De watts van Arensman

Die voorsprong reed Arensman bijeen door de gehele koers een bizar hoog vermogen te rijden. Data-analist voor wielerplatform Domestique dook in de watts (Arensman publiceert ze gewoon op Strava). Hij noemt Arensman de ultieme diesel.

Hij reed namelijk 2 uur en 45 minuten 5,3 watts per kilo. Voor een niet vederlichte renner als Arensman is hij 68 kilo bij 1 meter 90. betekent het dat hij dan in absolute zin constant veel watts moet wegduwen. Als je het lijntje van de grafiek bekijkt, zie je dat hij steeds net iets onder de 400 watt wegtrapt. Z'n piekvermogen komt niet boven de 1000 watt uit; zie hier de file van een echte diesel.

Thymen Arensman bereidt zich in de Tour of the Alps als zoveel renners voor op de Giro. Die begint op vrijdag 9 mei in Albanië. Onze Giro-special ligt al in de winkel en is hier te bestellen. Uiteraard lees je daarin alles over de eerste grote ronde van het jaar!