Mauri Vansevenant heeft bijzondere verklaring voor kritiek van kopman Evenepoel in L-B-L: 'Wij gaan niet mee in die rat race van steeds grotere versnellingen'

Knecht Mauri Vansevenant komt nog eens terug op de kritiek die Evenepoel had op zijn ploeg in Luik-Bastenaken-Luik over de aanloop naar La Redoute.

remco evenepoel

Inmiddels zijn ze allebei alweer twee etappes ver in de Ronde van Romandië: kopman Remco Evenepoel en zijn luxeknecht Mauri Vansevenant. Daar rijden ze vandaag een bijzondere bergetappe - flink wat cols, maar de laatste 50 kilometer zijn dan weer vlak; hier lees je alles over het parkoers.

Evenepoel heeft kritiek

Ze komen allebei net uit de Ardense heuvels, want zowel Evenepoel als Vansevenant stonden afgelopen zondag nog aan het vertrek van Luik-Bastenaken-Luik. Dat verliep zeker niet van een leien dakje, want Remco Evenepoel werd pas 59ste.

Nu liet hij het op het einde ook wat lopen - knecht Vansevenant werd zelf 35ste - maar de benen waren duidelijk niet wat ze zijn moeten. Dat kan natuurlijk gebeuren bij iemand die terugkomt van een zware blessure, maar Evenepoel was na afloop ook niet te spreken over zijn ploeg, die volgens hem niet bij de les was in aanloop naar de Redoute.

"We hebben daar als ploeg een grote fout gemaakt. Collectief reden we een slechte aanloop en zijn we te laks geweest in het positioneren. We moesten daar op de eerste rij zitten en dat is een grote fout", zei hij na de koers tegen Sporza.

Vansevenant reageert

Mauri Vansevenant is het eens met de kritiek van Evenepoel, al stelt hij ook wel dat z'n kopman in geen honderd jaar had gewonnen, mocht de ploeg beter op punt hebben gestaan richting de Redoute.

"Als je de benen hebt, kun je nog altijd opschuiven op La Redoute. Maar we kunnen niet ontkennen dat we niet in de ideale positie zaten. Remco was achteraf niet kwaad, eerder teleurgesteld. Toch denk ik dat de beste gewonnen heeft. Aan Pogacar viel sowieso niet veel te doen", stelt hij.

De boerenzoon heeft een bijzondere verklaring voor het falen van de ploeg in de aanloop naar La Redoute. "Die dalende strook naar La Redoute is elk jaar een gevaarlijk punt en nu kwam daar nog bij dat we met een groot peloton zaten en we de wind in de rug hadden. Je kunt daar gewoonweg niet opschuiven. Zeker niet omdat wij niet meegaan in de rat race van steeds grotere versnellingen. En dan kom je er gewoon niet aan te pas."