/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F05%2FbCVy0q7vCRqc5e1746804930.jpg)
Na zijn goede prestaties in de Tour of the Alps werd Thymen Arensman vooruitgeschoven als kandidaat voor het podium. De Nederlander mocht met vertrouwen aan de Giro d'Italia beginnen, maar net als vorig jaar verloor hij in de eerste etappe veel tijd. Het verdict aan de finish was zo'n anderhalve minuut.
Contact
Tom Dumoulin heeft regelmatig contact met Arensman en deed na afloop de analyse bij Eurosport. "Als podiumkandidaat lossen met nog vijftig man voor je, dat is gewoon niet goed. Heel jammer voor hem. Hij had er zelf waarschijnlijk ook meer van verwacht. Ik denk dat hij met veel vertrouwen aan de start stond, en dat ook mocht staan. Dan is dit een teleurstelling."
Dumoulin keek ook nog terug op het gesprek dat hij afgelopen voorjaar met Arensman had. "Hij zat zichzelf soms in de weg. Hij leek dit voorjaar echt een switch te maken in hoe hij zijn sport benaderde. Dat vind ik mooi om te zien. Ik hoop dat het hem ooit lukt de Giro te winnen, maar na vandaag wordt het wel steeds moeilijker."
Wat zou zijn advies zijn na deze teleurstelling? "Ik ben geen mental coach en kan alleen vanuit mijn eigen persoon advies geven. Het klinkt stom, maar hij heeft niets te verliezen nu. Het beste advies dat Laurens ten Dam ooit gaf: je hebt één taak en dat is iedere dag zo hard mogelijk van A naar B. En dan zien we daarna wel. Dat zou ook mijn advies aan Thymen zijn. Hij kan niets anders doen dan morgen alles geven en dan uiteindelijk de balans opmaken."
Mentaal
Collega Jip van den Bos geeft aan dat Arensman zeker nog niet afgeschreven moet worden. "Het zegt niets over de rest van zijn Giro d'Italia. Dit is namelijk vaker gebeurd, maar hij is buiten de gevallen Mikel Landa wel het grootste slachtoffer. Hij is de enige die er is afgereden. We hebben het over kansen voor het podium. Het is mogelijk, maar het is een stuk lastiger geworden."
Arensman staat erom bekend dat hij in de slotweek van een grote ronde niet minder wordt ten opzichte van de concurrentie. "Hij lijkt er altijd steeds beter in te komen. Het kan zomaar zijn dat hij fysiek in de derde week gaat presteren. Het moet dan ook bijna wel mentaal zijn."
- Cor Vos