/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F05%2FmtOjOcKVUPHIUv1746859267.jpg)
Het was even slikken voor fans van Wout van Aert die hem al een poos lang in het roze door Italië (en Albanië) zagen koersen. Daags voor de start meldde de sterkhouder van Visma | Lease a Bike dat hij met een virale infectie te kampen had in de (korte) voorbereiding.
Van Aert kreeg meer family time dan hij wilde
De Belg was met vrouw Sarah en de twee kinderen naar Toscane getogen om daar te kunnen trainen en ook nog wat family time te hebben. Dat werd wat meer family time dan gepland, want zoals op Strava was te zien, waren de trainingsritten van Van Aert voor zijn doen kort.
Toch waren er mensen die twijfelden aan het verhaal van Van Aert. Lidl-Trek-ploegleider Maxime Monfort zei het als volgt: "Wout Van Aert vertelt veel in de pers, maar meestal is hij gewoon goed."
En Van Aert kon inderdaad meesprinten, al kwam hij de laatste klim op hangen en wurgen over in de voorste groep, waar Lidl-Trek probeerde zoveel mogelijk snelle mannen - en Van Aert - te lossen.
Op een gegeven moment leek Van Aert erdoorheen te zakken. Het verleidde na afloop een journalist tot de de vraag of hij misschien zat te blufpokeren op dat moment. "Maat, ik zat gewoon op de limiet", was het kort maar krachtige antwoord van Van Aert.
Dom
Hij ging er ook nog iets uitgebreider op in. Ietwat verontwaardigd wijst hij de mensen die de suggestie wekten dat het verhaal over die ziekte overdreven op hun plek.
"Het zou heel dom zijn om zomaar te zeggen dat ik ziek was want dan moedig ik de rest aan om de koers hard te maken, terwijl ik dat net niet nodig heb. Wie mij kent weet dat ik niet bang ben om de druk op te nemen. Als je op voorhand zegt dat je ziek geweest bent, ben je blijkbaar aan het bluffen, als je het achteraf pas zegt ben je excuses aan het zoeken."
Verrast ploegleider Reef
Bij Visma waren ze opgelucht dat Van Aert mee kon doen voor de dagzege. Meteen na de finish zei ploegleider Marc Reef in de teamradio dat Wout van Aert vooral trots moest zijn op zijn tweede plek. Tegen de de verzamelde media deed hij na afloop ook zijn woordje.
"We wisten het echt niet. Om eerlijk te zijn gingen we eerder uit van een scenario waarin Wout niet goed genoeg was. Waarom we toch gereden hebben? Omdat we in deze Giro dezelfde belangen hebben als Lidl-Trek en we wilden niet vanaf dag één het spel beginnen te spelen. Stel dat we niet rijden en uiteindelijk toch winnen: dat is niet de ploeg die we willen zijn."
- Cor Vos