/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F05%2F188w1J99FsfEGu1748416166.jpg)
Ze zijn natuurlijk eigenlijk niet van hem, maar Lance Armstrong is nog altijd apetrots op zijn zeven gele truien. Hij heeft ze thuis in de Verenigde Staten in een speciale kamer opgehangen - al heel lang geleden. Ze hangen er nog steeds, weten we nu. De Amerikaan duikt namelijk op in een reclamefilmpje, zittend in z'n kamer met z'n gestolen goed.
De kleur geel
Armstrong maakt reclame voor een biermerk voor sporters. Het zet tal van alcoholvrije biertjes op de markt en heeft de voormalig zevenvoudig Tourwinnaar uitgekozen als ambassadeur. De kleur van het blikje bier is niet geheel toevallig ook geel. Dat past 'm als een mouw, zullen we maar zeggen.
In het filmpje zien we de camera alle gele truien van Armstrong voorbij komen. Tot slot draait het beeld en zien we de Amerikaan zelf in beeld, waarna hij een slok neemt van het drankje. Alle kleur is weggefliterd, behalve het geel. Na het nemen van een slok eindigt Armstrong met de worden: 'De gele trui heeft iets'. Armstrong heeft de video zelf op z'n social media-kanalen gezet.
Het filmpje
Alcoholverslaving
Dat juist Armstrong de ambassadeur is van een alcoholvrij biertje is niet geheel toevallig. Begin dit jaar onthulde hij namelijk dat hij lange tijd worstelde met een alcoholverslaving. De Texaan maakte daarbij direct bekend dat hij alweer een jaar clean was.
"Een jaar geleden besloot ik dat mijn relatie met alcohol te verbreken omdat het niet langer in mijn belang was", schreef Armstrong in januari op X. "En ook niet in het belang van mijn familie, mijn vrienden, mijn team en mijn gemeenschap."
De bewezen valsspeler vervolgt: "Ik geloof dat alles in het leven gezien moet worden als een pomp of een afvoer. Een voordeel, of een last. Iets positiefs, of iets negatiefs. Alcohol was en last, het werd iets negatiefs."
- Cor Vos