UCI Wereldranglijst | Del Toro en Yates stijgen bijna 100 (!) plekken, Visma en Pedersen vliegen top drie binnen

De Giro d'Italia heeft voor flinke verschuivingen gezorgd op de wereldranglijst van de UCI. We geven een overizcht.

del toro en yates stijgen op wereldranglijst

Zo kijken we reikhalzend uit naar de Giro-start in Albanië en zo is de eerste grote ronde van het seizoen alweer voorbij. Het was een spraakmakende Ronde van Italië, en dat zien we terug op de nieuwe UCI wereldranglijst. We geven een update van de individuele World Ranking en de Team Ranking van dit seizoen.

Del Toro stijgt 91 plekken

Omdat Tadej Pogacar niet meedeed aan de Giro d'Italia - die hij vorig jaar won, verloor hij veel punten. De Sloveen had echter zoveel marge, dat hij nog steeds ruimschoots bovenaan staat op de individuele wereldranglijst. Zijn voorsprong op de nummer twee Remco Evenepoel is wel wat kleiner geworden.

Waar Pogacar voorheen meer dan het dubbele aantal punten had dan de olympisch kampioen heeft hij er nu ruim tienduizend en Evenepoel bijna zesduizend. Achter de Belg van Soudal Quick-Step staat Mads Pedersen nu op drie. De Deen van Lidl-Trek stond voor de Giro nog negende. Mathieu van der Poel zakte van de vijfde naar de zesde plaats.

Isaac del Toro en Simon Yates maakten uiteraard de grootste sprongen op de wereldranglijst. De 21-jarige Mexicaan steeg 91 plekken en ging van 105 naar 14. De Britse eindwinnaar van de Giro steeg maar liefst 99 plekken en staat nu 24e. Ook Richard Carapaz deed goede zaken. De Ecuadoriaan van EF Education-EasyPost ging van 27 naar 9.

UCI Wereldranglijst na Giro 2025

  1. Tadej Pogacar (10.545 punten)
  2. Remco Evenepoel (5.972 punten)
  3. Mads Pedersen (4.646 punten)
  4. Wout van Aert (4.297 punten)
  5. Primoz Roglic (4.177 punten)
  6. Mathieu van der Poel (3.703 punten)
  7. João Almeida (3.652 punten)
  8. Biniam Girmay (3.460 punten)
  9. Richard Carapaz (3.204 punten)
  10. Enric Mas (3.095 punten)
  11. Jasper Philipsen (3.090 punten)
  12. Marc Hirschi (2.987 punten)
  13. Jonas Vingegaard (2.982 punten)
  14. Isaac del Toro (2.839 punten)
  15. Giulio Ciccone (2.669 punten)

De beste Nederlander na Van der Poel op de wereldranglijst is Olav Kooij. De tweevoudig ritwinnaar steeg acht plekken en staat nu 25 met 2.145 punten. Daarmee staat hij één plaatsje achter teamgenoot en Giro-winnaar Simon Yates. Hij bezet de 24e plek met 2.158 punten.

Klik hier om de volledige wereldranglijst te bekijken.

Visma verdringt Astana van derde plek

Aan het einde van de Giro d'Italia kwam Team Visma | Lease a Bike als grote winnaar uit de bus. Dat resultaat zien we ook terug op de teamranking van de UCI. De Nederlandse ploeg stijgt met stip en knalt de top drie binnen.

De wereldranglijst van de ploegen wordt opgemaakt door de behaalde punten van het huidige seizoen. Prestaties uit 2024 tellen dus niet mee. Daarom stond XDS Astana lange tijd in de top drie, maar door de prestaties van Visma in de Giro valt de Kazachste formatie nu van het podium. UAE Team Emirates-XRG staat nog altijd bovenaan, voor Lidl-Trek.

Teamranking 2025 na Giro d'Italia

  1. UAE Team Emirates-XRG (17.329 punten)
  2. Lidl-Trek (11.716 punten)
  3. Team Visma | Lease a Bike (9.736 punten)
  4. XDS Astana Team (9.535 punten)
  5. INEOS Grenadiers (7.416 punten)
  6. Alpecin-Deceuninck (6.351 punten)
  7. Red Bull-BORA-hansgrohe (6.211 punten)
  8. Bahrain-Victorious (6.051 punten)
  9. Soudal Quick-Step (6.016 punten)
  10. EF Education-EasyPost (5.754 punten)

Nederland zakt naar plek acht

De Giro heeft ook z'n effect gehad op de landenranking van de UCI. België staat nog altijd bovenaan met ruim twintigduizend punten. Ook de tweede plek blijft ongewijzigd, die is nog steeds voor Slovenië. Maar daar achter is de boel flink door elkaar gehusseld.

Spanje staat nu derde, voor Denemarken. Dat betekent dat Italië gezakt is van de derde naar de vijfde plaats. Daarachter maakte Groot-Brittanië dan weer de spront van acht naar zes. Dat maakt dat Australië en Nederland een plekje zakken op de wereldranglijst. Ons land staat nu achtste. Frankrijk en de VS maken de top tien compleet.

Nieuws
  • Cor Vos