/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F06%2F6F9E2Zw3ylhwMB1749476927.jpg)
Voor de derde dag op rij stond er koers gepland op Belgische bodem. De Antwerp Port Epic was normaliter later in het jaar, maar is naar voren geschoven. Met onder anderen Timo Kielich, Tibor Del Grosso, Tim Merlier en Arnaud De Lie stonden er grote namen aan de start.
Val
Die laatste beleefde weinig plezier aan zijn deelname. De Waal leek gisteren in de Brussels Cycling Classic met een derde plaats eindelijk weer de goede benen te hebben gevonden. Na een moeilijk voorjaar zette de malaise zich echter voort in Antwerpen. De Lie kwam ten val, greep naar zijn rechterarm en gaf uiteindelijk op.
De kopgroep bestond uit drie renners: Tuur Dens, Valentin Retailleau en Filip Maciejuk. Zij hielden goed stand, maar werden op de onverharde wegen tijdig bijgehaald. Een van de renners die actief was in het peloton: Tibor Del Grosso. De Nederlander kwam ook nog ten val waarbij hij in de sloot belandde.
Het duurde lang voordat er afscheiding ontstond onder de favorieten. Het was meer koers van achter - waarbij renners als Biniam Girmay de rol moesten lossen - dan van voren. Op dertig kilometer van de meet reed één renner weg: Timo Kielich van Alpecin-Deceuninck.
Soudal Quick-Step
Hij had als voordeel dat er achter hem veel teamgenoten zaten om af te stoppen, waaronder Del Grosso en Quinten Hermans. Het waren ideale omstandigheden voor Kielich, want het Soudal Quick-Step van favoriet Merlier leek bovendien nog weinig manschappen te hebben.
Dat bleek echter buiten Yves Lampaert en Gil Gelders gerekend. De twee renners van de Belgische ploeg deden uitstekend werk in de achtervolging op Kielich. Met nog twaalf kilometer te gaan had Kielich nog een voorgift van twintig seconden op het overgebleven peloton.
Het was vervolgens Rasmus Wallin van Uno-X die de oversteek maakte. De groep achtervolgers zat er niet ver achter, maar de achtervolging werd onthoofd door een zware val van Gelders. Daardoor was het even afwachten wie waar zat.
Biniam Girmay
Met nog 2,5 kilometer te gaan had het tweetal een voorgift van tien seconden, maar ineens waren ook snelle mannen als Girmay, Démare en Nizzolo terug in het peloton. Het zou een dubbeltje op z'n kant worden wie het zou gaan halen: het peloton of de vluchters.
Het waren uiteindelijk de vluchters die voor de zege mochten gaan sprinten. Wallin ging als eerste aan, maar het was Kielich die nog net iets meer over had en met een jump zijn eerste zege van het seizoen boekte. Merlier sprintte nog naar een derde plaats.
- Cor Vos