/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F06%2FXThJii6Vo4846l1750410284.jpg)
Daar we Jonathan Milan en vooral Tim Merlier het hele jaar al zagen schitteren in de massasprints, maakte de rappe benen van Jasper Philipsen nog maar weinig indruk. Desondanks verwacht hij straks in de Tour gewoon weer bij de wereldtop te horen. Dat vertelt hij na zijn ritzege in de Baloise Belgium Tour aan Het Nieuwsblad.
Andere insteek
In Putte won Philipsen pas voor de tweede keer dit seizoen. Het was alweer 109 dagen geleden dat hij voor het laatst mocht juichen. Dat was dan wel in Kuurne-Brussel-Kuurne, een grote vis voor de rappe mannen. Maar verder zagen we de renner van Alpecin-Deceuninck geen grootse indruk maken in de sprints.
Dat terwijl hij, behalve in zijn debuutjaar, in het voorjaar altijd wel een aantal sprintzeges boekte. "Maar als je kijkt hoeveel sprints ik gereden heb dit jaar... dat zijn er niet veel", reageert Philipsen, die dit voorjaar meer een klassiek renner was dan sprinter.
"Dat is waar de ploeg heen wil met mij. Ze laten mij meer op de klassiekers focussen en ik doe in het begin van het jaar niet echt meer van die typische rittenkoersen voor sprinters. De UAE heb ik wel gedaan, maar dat was puur als voorbereiding op de klassiekers."
Gele trui
"Hoe we nu werken is toch een heel andere insteek", vervolgt de winnaar van de groene trui in de Tour van 2023. "Daardoor offer je natuurlijk wel wat op. Ik bedoel, het is niet dat ik zo'n multitalent ben als Mathieu van der Poel of Tadej Pogacar. Ik moet gewoon keuzes maken, hard werken en proberen te oogsten waar het mogelijk is."
In het tweede seizoensdeel - en dan vooral in de Tour - ligt de focus wel degelijk op het sprinten. "Ik heb inderdaad nog niet zo veel gewonnen als de vorige jaren, maar als ik straks een succesvolle Tour kan rijden maakt me dat niet zo veel meer uit."
De zege in de Baloise Belgium Tour geeft alvast veel vertrouwen. Philipsen noemt het een bevestiging van zijn naderende topconditie. Dat moet ook, want de Tour begint meteen met een vlakke rit. "Ik denk dat elke sprinter nu wel eens aan de gele trui denkt. De kans dat het lukt is klein, maar er ligt een héél mooie kans", eindigt de Vlam van Ham.
- Cor Vos