/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F07%2F1VjbvB5zvLYw8G1751638529.jpg)
Wout van Aert sprak vrijdagochtend over zijn ambities voor de komende Tour de France. Dat deed hij bij het officiële persmoment van Team Visma | Lease a Bike. Wieler Revue was erbij en hoorde hem aan.
Je werd ziek vlak voor het Belgische kampioenschap. Kun je een update geven over je fysieke toestand nu?
Van Aert: "Gelukkig voel ik me weer gezond. Ik voel me nog wel iets minder dan vorige week, maar ik ben zeker hersteld. Als de koers begint, verwacht ik dat het geen rol meer zal spelen."
Je zei dat je voor etappes gaat. Krijg je daar steun voor of moet je alles zelf doen, met Jonas als kopman voor het klassement?
Van Aert: "In mijn eentje gaat dat moeilijk worden, haha. Natuurlijk ligt de focus op het klassement met Jonas, maar veel van de etappes die mij liggen, zijn ook belangrijk voor hem. Het komt dus mooi samen. We hebben een sterk team nodig om in positie te blijven. Dat geldt voor hem maar ook voor mij."
Stel dat je snel een rit wint, denk je dan alsnog aan het puntenklassement?
Van Aert: "Nee, de groene trui is geen doel dit jaar. Daar moet je iedere dag mee bezig zijn en dat is lastig. Met de ambities die we als ploeg hebben is het ook niet erg om eens een dag zonder druk te koersen. Ik heb destijds genoten van het winnen van het puntenklassement, maar eerlijk gezegd vond ik mijn ritzeges nog mooier. Daar wil ik me nu opnieuw op richten."
Lijkt de eerste week op het klassieke voorjaar?
Van Aert: "Sommige dagen gaan absoluut aanvoelen als een klassieker. Het parkoers is interessant, met veel etappes waar aanvallen in de finale mogelijk zijn. De bergen beslissen uiteindelijk het klassement, maar die eerste week wordt al cruciaal. Voor een renner als ik is dat geweldig."
Je reed al een sterke Vuelta na de Tour vorig jaar. Nu doe je de Tour na de Giro. Heb je vertrouwen in je niveau?
Van Aert: "Na de Vuelta vorig jaar had ik het gevoel dat twee grote rondes doen goed mogelijk was - dat wilde ik dit jaar herhalen. Maar het blijft onvoorspelbaar. We hebben veel wetenschap in de sport, maar sommige dingen zijn niet te voorspellen."
In de Giro maakte je het verschil voor Simon Yates. Wat wordt jouw rol in de bergen deze Tour?
Van Aert: "Dat zien we per dag. We hebben nu meer klimmers in de ploeg dan ik, dus ik zal niet degene zijn die als laatste overblijft. Maar misschien dat ik in ontsnappingen iets kan betekenen. Al wordt het interessant om te zien of de andere ploegen het nog steeds toelaten dat ik mee ga in de ontsnapping, haha."
- Cor Vos