Van de hemel in de hel. Zo kun je de Tour de France van Jasper Philipsen wel beschrijven. De Vlam van Ham pakte op dag één de ritzege en het geel in Lille nadat hij de sterkste was in een mooie waaieretappe. Een dag later raakte hij het geel kwijt, maar dat bleef in de ploeg omdat Mathieu van der Poel won in Boulogne-sur-Mer.
Pogacar steunt Philipsen
Hét scenario waar Alpecin-Deceuninck van had gedroomd. In hun stoutste dromen zagen ze de dag daarna in Duinkerke een Alpecin-hattrick voor zich met een nieuwe sprintzege van Philipsen. Maar het werd een nachtmerrie: bij de tussensprint kwam Philipsen zwaar te val na een incident waarvoor Bryan Coquard (en Edward Theuns) inmiddels een gele kaart voor kregen.
Philipsen moest opgeven met een sleutelbeenbreuk en minstens één gebroken rib. Dat is Tadej Pogacar niet ontgaan. De Sloveense favoriet voor de Tourzege mocht zelf een dag in de bolletjestrui rijden en liet op Instagram weten dat hij daarvan had genoten en dat hij de dag zonder kleerscheuren was doorgekomen, maar stond ook stil bij de val van Philipsen in een post op Instagram.
"Weer zo'n gekke dag achter de rug. Ik ging blij en vereerd dat ik een dagje in de bolletjestrui mocht rijden van start, maar het is superstom dat Jasper Philipsen zo hard tegen het asfalt ging - je bent terug voor we het weten!", richt hij zich to Philipsen.
De Belg schrijft in een reactie onder het bericht zelf: "Dank, vriend! Geef 'm van jetje de komende weken!"
De post op Instagram
De twee kennen elkaar uit de tijd dat Philipsen nog bij UAE reed. Ze gingen (en gaan) ook samen op vakantie soms.
Etappe van vandaag
In de rit van vandaag krijgt Pogacar weer te maken met die andere Alpecin-Deceuninck-man met wie hij het zo goed kan vinden: Mathieu van der Poel. Tussen Amiens en Rouen is namelijk een parkoers uitgetekend dat barst van de korte klimmetjes. Al met al is het profiel nog iets zwaarder dan de rit naar Boulogne-sur-Mer. Meer een kolfje naar de hand van Pogacar dus? We gaan het zien.